אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יצחק תשובה: "נפעל להגדלת תמר ולווייתן כדי לנסות ולמצוא גם נפט" צילום: אוראל כהן

יצחק תשובה: "נפעל להגדלת תמר ולווייתן כדי לנסות ולמצוא גם נפט"

בעל השליטה בדלק אמר בכנס כי מבחינתו שנת 2017 היא שנת ההשקעה, לאחר ההחלטה להשקיע 3.75 מיליארד דולר במאגר לווייתן. תשובה: "נהפוך לחברה בינלאומית"

27.02.2017, 11:25 | ליאור גוטמן

"אנחנו בדלק מסתכלים על עולם גלובלי ובעזרת השם נהיה חברה בינלאומית. כבר היום אנחנו מחזיקים מפעיל קידוחים (אית'יקה ההקנדית - ל"ג) עם נסיון עשיר ומוכח". כך אמר הבוקר (ב') בעל השליטה בקבוצת דלק יצחק תשובה.

תשובה עוד אמר כי "לפני שבוע החלה הפקת נפט במאגר "סטלה" שמכיל 80 מיליון חביות נפט. היעד שלנו להגיע ל-25 אלף חביות יום בעלות הפקה 25 דולר לחבית. בדלק מאמינים שניתן לפתח את אית'קה להגדלת הפעילות שלנו בים צפוני ובכל העולם". הדברים נאמרו במסגרת כנס משקיעים שנערך בתל אביב לרגל החלטת הקבוצה מחמישי האחרון להשקיע בפיתוח מאגר הגז לווייתן בהיקף של כ-3.75 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

תשובה סיפר שדלק מחזיקה במפעיל נוסף ומבחינתו "יש תקוות גדולות להמשיך ולהתרחב בישראל ככל שיתאפשר ברגולציה. נפעל להגדלת תמר ולווייתן כדי לנסות ולמצוא גם נפט ואנו פועלים ליישם זאת באמונה. עם האמונה שלנו התגברנו על מכשולים רבים ואנו מודים למשקיעים עם האמון הגדול. נפעל להגשים חלום משותף נכון לנו ולכל ישראל", אמר.

יצחק תשובה, היום בכנס, צילום: ליאור גוטמן יצחק תשובה, היום בכנס | צילום: ליאור גוטמן יצחק תשובה, היום בכנס, צילום: ליאור גוטמן

 

היעד- הרחבת ההפקה מלווייתן

תשובה הוסיף שמבחינתו שנת 2017 היא שנת ההשקעה: "חלקנו בלווייתן בשלב זה הוא כ-1.8 מיליארד דולר. חתמנו הסכם מימון לפיתוח ויש גיבוי מגופים פיננסיים הרבה מעבר להגדלת המתקן. חתמנו חוזים במשק וחתמנו חוזה יצוא מול ירדן ונהפוך את המשק לגז כחול לבן".

תשובה חידד שדלק פועלת לחתימה על חוזים מול גוש היורו, טורקיה ומצרים. "המטרה להכפיל את הפלטפורמה של לווייתן מ-12 מיליארד מ"ק ליום ל-21 מיליארד מ"ק ליום. זה כמעט פי שניים מתמר. ההסכמים שנחתום ירחיבו את התשתית ונסלול את הדרך לשלום כלכלי. הרצל אמר 'אם תרצו, אין זו אגדה' ולכן לדעתי צריך להאמין במטרות וחשוב להציב מטרות גבוהות ולא להכנע ולהגשים חלומות", סיכם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
יש גבול לתמיכה של המשקיעים
תמיכתי הרבה למגזר הפרטי ולחברות הציבוריות ידועה אבל צודקים פה אנשים שטוענים שיש ליצור מנגנון הרתעה נגד הקלות הבלתי נסבלת לאי החזרת חוב. גילוי נאות : מגיע מ "הצד השני" וכל תיק לפי שילד1 מחזיק מניות בין היתר בתחום האנרגיה. אני מסכים למרות שאני מטיף להשקעה במניות וסולד רוב המקרים מאג"חים כאלה.
ערן מ שילד1 השקעות ערך  |  27.02.17
לכל התגובות