אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סלינגר הציגה עקרונות לתגמול חדש לסוכני הביטוח צילום: צביקה טישלר

סלינגר הציגה עקרונות לתגמול חדש לסוכני הביטוח

הבוקר הפיצה רשות שוק ההון נייר התייעצות המבקש את עמדת הציבור לגבי מודל התגמול הראוי לסוכני ביטוח שלא ייגזר מגובה דמי הניהול של החוסך. ההצעה המרכזית – הלקוח יוכל להתמקח עם הסוכן על גובה העמלה שלו

27.02.2017, 12:39 | רחלי בינדמן

בעוד כחודשיים צפוי להיכנס לתוקף חוק חדש שיחייב את חברות הביטוח לתגמל את סוכני הביטוח במנותק מגובה דמי הניהול שמשלם החוסך. זאת בניגוד למודל התגמול הקיים המתמרץ סוכנים לגייס לקוחות בדמי ניהול גבוהים.

קראו עוד בכלכליסט

הכאוס סביב בניית מודל חדש בשוק הוא אדיר כשחברות הביטוח מתקשות להגיע להסכמות עם הסוכנים על מודל מוסכם. לכאוס הזה נכנסת כעת המפקחת על הביטוח דורית סלינגר שכבר לפני שנתיים פרסמה נייר עמדה האוסר על תשלום עמלות שנגזרות מגובה דמי הניהול של החוסך. בעקבות נייר העמדה הזה נחקק החוק החדש אותו יזמה ח"כ מיכל בירן בשיתוף עם לשכת סוכני הביטוח.

דורית סלינגר הממונה על שוק ההון , צילום: אלכס קולומויסקי דורית סלינגר הממונה על שוק ההון | צילום: אלכס קולומויסקי דורית סלינגר הממונה על שוק ההון , צילום: אלכס קולומויסקי

כעת סלינגר מפיצה נייר התייעצות לפיו הציבור, בדגש כמובן על חברות הביטוח, סוכני הביטוח ובתי ההשקעות המעורבים בעניין, יביאו לרשות שוק ההון את עמדתם בנגוע למודל תגמול. סלינגר מבקשת מבעלי העניין האלו להציג יתרונות וחסרונות של המודל שלהם, מידת הישימות שלו ומבקשת את הנתונים עד ה-16 במרץ 2017. סלינגר גם מציעה כמה מודלים אפשריים כמו שהעמלה לסוכן תשולם בכלל ישירות על ידי הלקוח כסכום חד פעמי או כתשלום חודשי קבוע מחשבונו הפרטי של הלקוח. לחלופין העמלה תקבע בהסכם בין הסוכן ללקוח אך תשולם מתוך דמי הניהול שגובה הגוף המוסדי. במילים אחרות – הלקוח ידע בדיוק כמה עמלה מקבל הסוכן שלו ויוכל להתמקח עליה. לחלופין העמלה תשולם לסוכן על ידי חברת הביטוח כשיעור קבוע מהסכום הצבור על ידי החוסך ושיעור קבוע מסך ההפקדות החודשיות שלו, ובשיעור אחיד מכל הגופים המוסדיים – באופן שלמעשה יהפוך את הסוכנים ליועצים אובייקטיבים לחלוטין בדומה לבנקים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה