אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אליטליה בדרך להתרסקות? בעוד חודש לא תוכל לשלם משכורות ודלק למטוסים צילום: איי פי

אליטליה בדרך להתרסקות? בעוד חודש לא תוכל לשלם משכורות ודלק למטוסים

החברה, ש-49% ממנה בבעלות אתיחאד איירוויז, הצליחה בקושי להימנע מהפסקת הפעילות בדצמבר. החברה מעריכה כי תיאלץ לקרקע 20 מטוסי איירבוס לטיסות קצרות ובינוניות מבין 122 המטוסים שהיא מפעילה. מהלך שעלול להוביל לפיטורים של 1,500 עובדים

27.02.2017, 14:26 | שירות כלכליסט
לחברת התעופה אליטליה נותר עוד חודש לפני שתישאר ללא נזילות. על פי הדיווחים באיטליה החל מסוף מרץ לא תוכל החברה לרכוש יותר דלק למטוסים שלה או לשלם משכורות ל-12 אלף העובדים, תשלומים לשדות התעופה ותשלומי השכרה של המטוסים.

החברה, ש-49% ממנה בבעלות אתיחאד איירוויז, הצליחה בקושי להימנע מהפסקת הפעילות בדצמבר, כשהבנקים החברים בדירקטוריון שלה יוניקרדיט ואינטסה סנפאולו, סיפקו לה ברגע האחרון הלוואה בגובה 180 מיליון יורו. הבנקים עשו זאת על אף ביקורת מצד הממשלה ותוך העלמת עין מכך שלחברה אין תכנית עסקית שתדגים כיצד היא מתכוונת לבלום את ההפסדים.

חברת תעופה אליטליה , צילום: איי פי חברת תעופה אליטליה | צילום: איי פי חברת תעופה אליטליה , צילום: איי פי

עבור השנה הנוכחית, החברה מעריכה כי ההפסדים התפעוליים יעמדו על מעל 600 מיליון יורו, זאת לאחר שכמעט הגיעה להפסד ממוצע של 2 מיליון יורו ביום. עם זאת, המנכ"ל קרמר באל מעריך כי החברה תוכל להגיע לרווח נקי של 3 מיליון יורו עד 2019. אך התחזית הזו מבוססת על הערכות לא מציאותיות במיוחד, ביניהן עלייה של 1.187 מיליארד יורו בהכנסות, שעמדו על 2.806 מיליארד יורו בשנה שעברה.

בינתיים החברה מעריכה כי תיאלץ לקרקע 20 מטוסי איירבוס לטיסות קצרות ובינוניות מבין 122 המטוסים שהיא מפעילה. מהלך שעלול להוביל לפיטורים של 1,500 עובדים.

האתגר הגדול ביותר שעומד בפני אלאיטליה הוא התחרות מול חברות הלואו קוסט. בשנים האחרונות ריאנאייר מטיסה באיטליה יותר נוסעים מאשר אלאיטליה: 29.7 מיליון נוסעים בראינאייר ב-2015 לעומת 22.987 מיליון בחברה האיטלקית. ההערכה היא כי בקרוב גם איזיג'ט תעקוף אותם, לאחר שהטיסה 14.36 מיליון נוסעים באיטליה ב-2015.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות