אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת החיתום של יהונתן כהן תפצה את מחזיקי אג"ח קופרליין ב-517 אלף שקל צילום: אייל יצהר

חברת החיתום של יהונתן כהן תפצה את מחזיקי אג"ח קופרליין ב-517 אלף שקל

כהן החליט לפצות את המשקיעים בגלל פרעון מוקדם של האג"ח שבוצע מתחת למחיר השוק - ועשה זאת על מנת לשמור על שמו הטוב בשוק ההון. כהן גזר עמלה של 5 מיליון שקל מהנפקת קופרליין

27.02.2017, 17:03 | אורן פרוינד

מקרה חריג בשוק ההון הישראלי: חברת החיתום אינפין של יהונתן כהן החליטה לפצות מוסדיים שהחזיקו באג"ח של חברת הנדל"ן האמריקאית קופרליין. החברה גייסה עד היום בישראל 676 מיליון שקל באמצעות שתי סדרות אג"ח. כהן ישלם 517 אלף שקל למוסדיים שהחזיקו בסדרה א' של החברה כדי לפצות אותם על הפער (40 אגורות) שבין מחיר הפדיון המוקדם של האגרת (107.1 שקלים) לבין מחיר השוק של האג"ח (107.5 שקלים).

קראו עוד בכלכליסט

קופרליין , חברת נדל"ן אמריקאית שנמצאת בבעלות משפחת שלזינגר, גייסה ביום חמישי האחרון 268 מיליון שקל לסדרת האג"ח ב' החדשה באמצעות חברת החיתום אינפין של כהן.

בהנפקה נקבע כי כל סכום שיגוייס מעבר ל-130 מיליון שקל ישמש את החברה לצורך פירעון מוקדם למחזיקי סדרה א' של החברה בהיקף של 408 מיליון שקל. לפי שטר הנאמנות, החברה הייתה צריכה לפרוע את האג"ח לפי הגבוה מבין שלוש האפשרויות הבאות: מחיר הפארי של האג"ח, שווי אג"ח לפי שיעור היוון של 3.5%, או ממוצע מחיר האג"ח בחודש האחרון.

האפשרות הגבוהה ביותר היא ממוצע המחירים בחודש האחרון שעמד על 107.1 שקלים. אך מכיוון שהאג"ח של קופרליין מסדרה א' רשמה בחודש האחרון עלייה חדה של כ-1%, המחיר הממוצע שלה בחודש האחרון היה נמוך ממחיר השוק הנוכחי. על מנת לשמור על שמו הטוב מול המוסדיים, החליט כהן להכניס באופן תקדימי את היד לכיס. עבור כהן, שקיבל עמלה של 2% על הגיוס האחרון מקופרליין (5 מיליון שקל), מדובר בצ'ק זניח. אלא שעצם המעשה מהווה תקדים בשוק הישראלי. כעת, חברות נוספות לדרוש פיצוי על פירעון מוקדם שנעשה מתחת למחיר השוק.

קופרליין היא הבעלים של 139 בניינים במדינות ניו יורק, קונטיקט ופלורידה, המונים קרוב ל-3,000 דירות להשכרה ועוד כ-250 חדרי מלון. שווי הדירות מסתכם ב-576 מיליון דולר, ושיעור התפוסה בנכסים עומד על 96.5%. מתוך סך הדירות להשכרה, כ-1,100 ממוקמות ברובע קווינס שבניו יורק, ועוד כ-1,500 במדינת קונטיקט. בפלורידה מחזיקה החברה שני בתי מלון ועוד בניין מגורים בן 194 דירות הנמצא בשיפוץ. פעילות החברה מייצרת הכנסה שנתית של 65 ומיליון דולר ו-NOI של 33.5 מיליון דולר.

יהונתן כהן, צילום: אייל יצהר יהונתן כהן | צילום: אייל יצהר יהונתן כהן, צילום: אייל יצהר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות