אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מליאת הכנסת אישרה את חוק המאגר הביומטרי בהליך מזורז צילום: שאטרסטוק

מליאת הכנסת אישרה את חוק המאגר הביומטרי בהליך מזורז

זאת לאחר שהוועדה להכנת החוק אישרה אותו לקריאה שנייה ושלישית ולאחר שהוסכם כי כל בקשה של המשטרה לקבל תביעת אצבע תידון בבית משפט. פרופ' קרין נהון מהתנועה לזכויות דיגיטליות: "מדובר באקט דורסני אשר עלול להפוך את ישראל למדינת מעקב"

27.02.2017, 23:07 | שחר אילן

מליאת הכנסת אישרה הערב (ב') את חוק המאגר הביומטרי בהליך מזורז. זאת לאחר שאחר הצהרים אישרה הוועדה להכנת חוק המאגר הביומטרי את החוק לקריאה שנייה ושלישית.

קראו עוד בכלכליסט

קדם לאישור החוק יום רצוף מחלוקות קשות בקואליציה שהתקרבו בעוצמתן למחלוקות על חוק ההסדרים. מאבק קשה של הרגע האחרון פרץ בין שר הביטחון אביגדור ליברמן מישראל ביתנו לשר לביטחון פנים גלעד ארדן והסתיים בנצחונו של ליברמן. התוצאה: כל שימוש של המשטוה במאגר הביומטרי יחייב אישור שופט מחוזי כפי שדרשה ישראל ביתנו ולא אישור שופט שלום, כפי שרצתה המשטרה.

 

השיפורים רחוקים מלספק את המתנגדים. התנועה לזכויות דיגיטליות כבר הודיע שתעתור לבג"ץ, "במטרה למחות את החרפה הזו מעל ספר החוקים הישראלי". פרופ' קרין נהון מהתנועה לזכויות דיגיטליות אמרה ש"המאגר הביומטרי הוא אקט דורסני, אשר עלול להפוך את ישראל למדינת מעקב, ומסכן את בטחון התושבים שלה".

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

6.
יִשְׂרָאֵל לֹא יָדַע, עַמִּי לֹא הִתְבּוֹנָן
חתן פרס טיורינג - המכובד ביותר במדעי המחשב - פרופ' עדי שמיר הסביר בסבלנות רבה, כמו למטומטמים, מה כדאי לעשות. גם תלמידו פרופ' אלי ביהם - שהיה דיקאן מדעי המחשב בטכניון - ניסח הסבר פשוט וחד כתער לפני חמש שנים. מבקר המדינה מצא ליקויים בנחיצות המאגר כבר לפני שנתיים. אפילו מסורת יהודית עתיקה מציעה הסבר עממי (מאיר שטרית = 1,170 בגימטריה = חשוד בקבלת שוחד) לתקלה - אך עם ישראל וממשלתו סרבו, עד היום, להפנים.
גם אם טובי המומחים קבעו מזמן  |  28.02.17
3.
למצא את הסיבה לדבקות במאגר
כל המומחים נגד. אין הפקרות כזו במדינות מתקדמות רוב העם נגד ודרעי , עם גיבוי חזק, מפגין דבקות מרשימה במטרה, למה זה ככ חשוב לו? למה המאגר ככ חשוב למי שעוזר לדרעי לאשר את המאגר? מה אנחנו לא יודעים? איזה חקירה פלילית תיפתח בדיעבד ? צריך לפתוח בחקירה עכשיו, לפני שהנזק יגרם.
בקרוב בלי תעודת זהות  |  28.02.17
לכל התגובות