אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוסף גרינפלד בדרך לתספורת של 93% על חובותיו צילום: אוראל כהן

יוסף גרינפלד בדרך לתספורת של 93% על חובותיו

על פי ההסדר, איש העסקים החייב כ-300 מיליון שקל לבנקים, יעביר לנושיו את הנכסים שברשותו ששווים מסתכם בכ-20 מיליון שקל; הצבעה על ההסדר תתקיים ב-12 במרץ

28.02.2017, 08:54 | גולן חזני
איש העסקים יוסף גרינפלד הגיע אתמול (ב') להסדר חדש עם בנק לאומי והמנהל המיוחד לנכסיו עורך הדין, עופר שפירא, בהליך גישור ממושך שמתנהל בפני השופטת ורדה אלשיך. ההסדר נידון בפגישה בין נציגיו של גרינפלד, והנושים, וכן המנהל המיוחד, ונקבע כי הצבעה על ההסדר תתקיים ב-12 במרץ. עד אז מחוייב גרינפלד להביא את אישור הגורמים השונים להסדר. גורמים אלה, שאישור ההסדר מותנה בהסכמתם, כוללים את שותפיו לשליטה בקרדן יזמות, אבנר שנור ואיתן רכטר, את חברת מכוניות המזרח בשליטת איש העסקים דוד עיני, והבנקים איגוד ודיסקונט שבפניהם מתנהל הליך מקביל קטן יותר. 

קראו עוד בכלכליסט

ההסדר נידון בפגישה בין נציגיו של גרינפלד, והנושים, וכן המנהל המיוחד, ונקבע כי הצבעה על ההסדר תתקיים ב-12 במרץ. עד אז מחוייב גרינפלד להביא את אישור הגורמים השונים להסדר. גורמים אלה, שאישור ההסדר מותנה בהסכמתם, כוללים את שותפיו לשליטה בקרדן יזמות, אבנר שנור ואיתן רכטר, את חברת מכוניות המזרח בשליטת איש העסקים דוד עיני, והבנקים איגוד ודיסקונט שבפניהם מתנהל הליך מקביל קטן יותר.

גרינפלד, מבעלי השליטה בקבוצת קרדן ובעבר יהלומן בולט, נקלע לחובות בסכום של יותר מ-300 מיליון שקל - מתוכם יותר מ-100 מיליון שקל לכל אחד מהבנקים הפועלים ולאומי, 27 מיליון שקל לבנק אגוד ועוד עשרות מיליונים בתביעות חוב נטענות לנושים שונים, בהם בני משפחתו.

יוסף גרינפלד יו"ר ומנכ"ל קרדן , צילום: עמית שעל יוסף גרינפלד יו"ר ומנכ"ל קרדן | צילום: עמית שעל יוסף גרינפלד יו"ר ומנכ"ל קרדן , צילום: עמית שעל

על פי ההסדר שהוגש לאישור בית המשפט המחוזי בתל אביב, ישלם גרינפלד לקופת הנושים מחיר של 2 שקל למניה עבור מניות קרדן יזמות שבבעלותו, ואשר חלקן הגדול משועבד לנושים מובטחים. מדובר ב-28 מיליון מניות של החברה הציבורית, שאותן פודה גרינפלד במחיר של 2 שקלים למניה. שפירא טוען כי העסקה האחרונה במניה במסגרת חבילת מניות הייתה במחיר של 1.47 שקל למניה, כך שמדובר במחיר נאה שלא היה ניתן להשיג אותו בהליך של פירוק.

עם זאת, בשל העובדה שמרבית המניות משועבדות, ומאחר שבאירוע של מכירתן אמור גרינפלד לשלם מס, הרי שגרינפלד יעביר לנושים רק 10 מיליון שקל. תמורת סכום זה הוא ימשיך להחזיק בשליטה בקרדן יזמות יחד עם שנור ורכטר. מניות אלה מהוות חלק מגרעין שליטה ומימושן לא פשוט בשל הסכמי שליטה שבין בעלי המניות.

רעייתו של גרינפלד תוותר על חוב של 20 מיליון שקל, ובנוסף יפדה את הזכויות בדירת הפאר שלו ושלרעייתו במגדלי אקירוב תמורת 4.2 מיליון שקל. בנוסף יעביר גרינפלד לקופת הנושים כ-30 אלף שקל מדי חודש במשך חמש שנים, ובמקרה שישתכר פחות מ-50 אלף שקל בחודש יירד הסכום ל-10 אלף שקל. כמו כן, גרינפלד יעביר כמיליון שקל מתוך תכנית חסכון של 1.69 מיליון שקל שבבעלותו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

10.
הבניין בכתובת של האסטרונאוט אילן רמון.
אני לא יודעת איך לפרש את זה. אילן רמון התגורר בכתובת מסויימת - רחוב ומספר בעיר אחת. הבניין של גרינפלד בחוף מציצים נבנה בדיוק בכתובת זהה = שם רחוב ומספר בית, אבל בתל-אביב. אחר כך נהרג אילן רמון ז"ל ואח"כ נהרג גם בנו אסף ז"ל. אני לא יודעת לפרש את זה = התגוררתי בבנין הסמוך
נרות זהב  |  02.03.17
לכל התגובות