אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשטרה: הצבעותיו של יו"ר ועדת התכנון בנתניה שמעון שר היו מוטות צילום: ירון ברנר

המשטרה: הצבעותיו של יו"ר ועדת התכנון בנתניה שמעון שר היו מוטות

בדיון שנערך בשבוע שעבר בבית המשפט טענה המשטרה כי הראיות שאספה מצביעות כי סגן ראשת עיריית נתניה דרש לקבל שוחד בדמות תרומות בתמורה לקידום אינטרסים עסקיים. השופט האריך את הרחקתו מהעירייה עד מאי

28.02.2017, 09:13 | נעמי צורף ותומר גנון

המשטרה חושדת כי הצבעותיו של סגן ראשת עיריית נתניה הרב שמעון שר בוועדת המשנה לתכנון ובנייה במסגרת תפקידו כיו"ר הוועדה היו מוטות לטובת חברות ציבוריות שתרמו כספים למוסדות קהילת צאנז שהוא נמנה עם ראשיה, כך עולה מפרוטוקול דיון שהתקיים בשבוע שעבר בעניינו של שר בבית משפט השלום בראשון לציון. "לעניין ההצבעות", אמר בדיון נציג המשטרה רפ"ק אלישע קוגן, "הן מוטות לטובת ציבור מסוים (הקהילה החרדית בעיר - נ"צ ות"ג), עד כדי כך שהוא דורש על פי החשד שוחד מקבלנים".

החשד נגד שר הוא כי במסגרת הסתעפות בחקירת פרשה אחרת, שבמרכזה החשד שבכירים בעירייה, ובהם ראשת העיר מרים פיירברג, קיבלו טובות הנאה מקבלנים בתמורה לקידום האינטרסים העסקיים שלהם בעיר.

קראו עוד בכלכליסט

ארבעה בכירים בחברות ציבוריות נחקרו באזהרה

בחודש האחרון נחקרו באזהרה במשרדי להב 433 בלוד יונה פוגל, מנכ"ל פז; אבי נוסבאום, יו"ר ומבעלי השליטה בקבוצת הנדל"ן והתשתיות אשטרום; עמרם פרץ, מנכ"ל ובעלי חברת בוני התיכון הנדסה; ושמואל אנצ'ל, מנכ"ל לשעבר של חברת הדלק הישראלית מקבוצת דלק. כמו כן נחקרו ארבעה נושאי משרה נוספים בחברות פרטיות ששמותיהם לא ידועים. כל המעורבים מכחישים את המיוחס להם ושוחררו בערבות עצמית ובתנאים מגבילים: עיכוב יציאה מהארץ למשך 3 חודשים, הרחקה מעיריית נתניה למשך 15 ימים ואיסור יצירת קשר עם מי מהמעורבים בפרשה.

המשטרה מייחסת לנושאי המשרה בחברות הציבוריות חשד לביצוע עבירות של מתן שוחד. השוחד, לפי החשד, הועבר בין היתר באישורם מהחברות כתרומות של עשרות אלפי שקלים למוסדות דתיים בנתניה הקשורים לקהילת צאנז ובהם בית החולים לניאדו בעיר, בתי אבות, בתי יתומים ובתי מדרש. שר מצדו, לפי החשד, דאג כאמור לסייע לחברות במסגרת תפקידו בעירייה בעניינים הקשורים אליהן.

החשד שלפיו בנתניה פעל מנגנון שבו גורמים עסקיים תורמים לעמותות ולמוסדות הקשורים לבכירים ובתמורה אלה דואגים לאינטרסים שלהם — אישור תוכנית בוועדה, הקלות בתחום הבנייה, מתן רישיון, טיפול מהיר בדו"ח או בקנס ועוד — התעורר כבר עם תחילת החקירה בספטמבר האחרון. הוא גם עלה בדיון שנערך בבית משפט השלום בראשון לציון עם מעצרו של שר, אדם דתי ודמות מוכרת בעיר. עם זאת, כך עלה מהדיון בשבוע שעבר, במשטרה החליטו להעמיק חקר בנושא רק לאחרונה.

סגן ראשת עיריית נתניה שמעון שר בביהמ"ש. מראשי קהילת צאנז בעיר, צילום: ירון ברנר סגן ראשת עיריית נתניה שמעון שר בביהמ"ש. מראשי קהילת צאנז בעיר | צילום: ירון ברנר סגן ראשת עיריית נתניה שמעון שר בביהמ"ש. מראשי קהילת צאנז בעיר, צילום: ירון ברנר

 

"חלה התקדמות משמעותית בחקירה בכמה מישורים"

 

הדיון שנערך בשבוע שעבר התקיים בעקבות בקשה של המשטרה להאריך את תוקף תנאי שחרורו ממעצר של שר, בהם הרחקתו מהעירייה ואיסור על יצירת קשר עם המעורבים הנוספים בפרשה, לרבות עובדי העירייה וחברי הוועדה.

השופט עמית מיכלס נעתר לבקשת המשטרה והורה על הארכת התנאים עד ל־1 במאי 2017. "מהנספח הסודי שהוגש לי וכן מחומרי החקירה הגולמיים, עולה שבחקירה חלה התקדמות משמעותית בכמה מישורים", כתב השופט מיכלס בהחלטתו.

במהלך הדיון שאל בא כוחו של שר עו"ד עמית חדד האם ישנה מניעה ששר ייכנס לדיונים של הוועדות השונות בעירייה כמו ועדת חינוך. המשטרה השיבה כי עדיין לא ידועה לה התמונה במלואה, ולכן ביקשה לא לאפשר זאת. "גם בשלב מתקדם זה של החקירה", כתב שופט בית המשפט מיכלס לעניין זה, "ולאחר שנאספו חומרים לא מעטים, עדיין לא פרוסה התמונה כולה בפני היחידה החוקרת ועדיין לא ברור כמה מעורבים אנשים נוספים בעירייה ובוועדה לתכנון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

8 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
מדינה של מושחטים ותאבי בצע כסף
ככה זה במדינת ישראל של שנת 2017 , יושבים להם מושחטים ברשויות השלטון השונות, מקבלים טובות הנאה מבעלי ממון כדי לדאוג לעצמם ולמשפחותיהם וזה לא משנה איפה נסתכל בכל מקום שמשמש מוקד כוח ויש בו כספי ציבור קיימת שחיתות שלטונית. ראשי רשויות מקומיות, ממשלה ועוד מוסדות שלטון רבים. בושה וחרפה מה שקורה במדינה.
דן  |  01.03.17
6.
לחילונים שלא למדו ליב"ה:
שיעור בהבנת הנקרא: האיש סייע למוסדות (בית חולים, בתי אבות ויתומים, וגם בתי מדרש) לקבל תרומות, וישנו חשד שהמשטרה מנסה להוכיח (בינתיים ללא הצלחה) שהוא סייע לתורמים לזרז הליכים בעיריה. שיעורי בית: א. איפה כתוב שהוא גנב? ב. האם הקביעה "חרדים גנבים" היא הסקת מסקנות הגיונית או קיבוע מחשבתי? בהצלחה.
ח. רדי  |  01.03.17
לכל התגובות