אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
6 טיפים לחיסכון אמתי בביטוח המקיף לרכב צילום: שאטרסטוק

6 טיפים לחיסכון אמתי בביטוח המקיף לרכב

ביטוחי הרכב מהווים הוצאה ניכרת בכל בית אב בישראל. ביטוחי החובה, המקיף וביטוח צד ג' עולים אלפי שקלים בשנה ורובנו המכריע מתייחס למחיר המוצע לנו כאל עובדה מוגמרת. באופן מפתיע, הציבור בישראל אינו עורך סקר שוק ענייני טרם רכישת פוליסה חדשה וחמור מכך, 70% ממחדשי ביטוח קיים לרכב מקבלים כמובן מאליו את המחיר אותו הציע הסוכן ומחדשים את הפוליסה באופן אוטומטי

28.02.2017, 14:05 | בחסות WOBI
נקלענו למצב בו חברות הביטוח המקומיות "חינכו" אותנו באופן מושלם, מבחינתן כמובן: ישראלים נוטלים בממוצע שתי הצעות מחיר בלבד ואינם משקיעים מאמץ בעריכת סקר שוק נכון וממוקד וזאת למרות היצע נאה של חברות ביטוח מהן אפשר וצריך לקבל שירות.

ביטוח מקיף וביטוח צד ג' לרכב אינם נחשבים כביטוחים אותם אנו מחויבים לרכוש, אך מרביתם של הישראלים, לאור מחירם הגבוה של כלי הרכב, בוחרים לבטח גם בביטוח צד ג' או במקיף על מנת להגן על רכושם הפרטי ועל רכוש בכלל.

כמות כלי הרכב העולים על הכביש שוברת שיאים חדשים בכל שנה. העדר מערכות אמינות וזולות להסעת המונים וקיומם של מסלולי רכישה נוחים, אצל היבואנים וסוחרי המכוניות, מאפשרים למספר גבוה יותר של בתי אב לרכוש כלי רכב חדשים. מחיר הביטוח עבור רכב משפחתי ממוצע וחדש משתנה בין החברות השונות בהתאם למרכיבי הפוליסה.

מחירי הפוליסות לביטוח הרכב אינם אחידים ומשתנים באחוזים ניכרים בין חברת ביטוח אחת לאחרת. מחירם של ביטוחי הרכב מגיע לאלפי שקלים בשנה ולכן מומלץ לערוך השוואה בין חברות הביטוח השונות על מנת להבין מהם מרכיבי הפוליסה ואילו כיסויים היא מעניקה. ריכזנו עבורכם מספר נקודות שיסייעו בהבנת התמחור ומכאן, בחיסכון של מאות ואף אלפי שקלים בשנה.
 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

חברות הביטוח קובעות את מחיר הפוליסות על פי גורמים העלולים להגביר את הסיכוי להיתכנותן של תאונות דרכים שיחייבו אותן בתשלום למבוטח. משתנים אלו מתומחרים באופן שונה בחברות הביטוח ולכן כדאי להכירם.

• הנהגים הרשומים בפוליסה – נהג חדש, צעיר, ותיק או מעל גיל 40? כל אחת מהקטגוריות הללו מהוות מרכיב מהותי המתורגם לעשרות אחוזים ממחיר הפוליסה. נהגים מנוסים משלמים פחות ובעבור נהגים צעירים נחויב בעלויות גבוהות בהרבה מן הרגיל. שימו לב שפוליסה לזוג נהגים בלבד תהיה זולה מפוליסה לכל נהג. הביאו זאת בחשבון, בעיקר אם אתם הנהגים היחידים ברכב.

• היסטוריה של מקרי ביטוח – מעולם לא תבעתם את חברת הביטוח? אתם זכאים להנחה משמעותית במחיר הפוליסה.

• גובה ההשתתפות העצמית – טעות נפוצה שעלולה לעלות לכם ביוקר. השתתפות עצמית גבוהה אמנם מוזילה את הפוליסה אך עלולה לחייב אתכם בהוצאה ניכרת במידה וחלילה יופעל הביטוח. גובהה של השתתפות עצמית סטנדרטית נע בין 800 ל-1000 שקלים וככל שנסכים להשתתפות עצמית גבוהה יותר, ירד מחירה של הפוליסה. יש להביא בחשבון כי השתתפות עצמית גבוהה עלולה למנוע הפעלת הפוליסה במקרה ביטוח עקב העלות הגבוהה.

• האם יש רכב שני בבית? – ההיגיון פשוט. מבחינת חברת הביטוח ברגע שיש כלי רכב נוסף בבית יורד הסיכוי לקיומו של מקרה ביטוח ברכב אותו תרצו לבטח כרגע. הרי העומס מתחלק בין שני רכבים...

• מערכות התראה בפני תאונה – התקנת מערכת שכזו ברכב מומלצת באופן כללי לאור הנתונים המעידים על עזרתה במניעת תאונות דרכים. בעידוד משרד התחבורה, רכבים בהם מותקנת מערכת למניעת תאונות דרכים עלולה להוריד עשרות אחוזים במחירי החובה והמקיף. יש להביא בחשבון כי התקנת מערכות מסוג זה כרוכה בהוצאה של אלפי שקלים, אך זו מוחזרת בממוצע כעבור שנתיים לאור ההנחה המגולמת.

• הימנעו מחידוש פוליסה ללא בדיקה – חברות הביטוח עושות את המוטל עליהן ושולחות חידוש פוליסה לכל כלי רכב המבוטח אצלן. קבלו את ההצעה לחידוש וצאו לשופינג. השקיעו זמן בבחירת הפוליסה המתאימה לכם הן מבחינת הכיסוי והן מבחינת המחיר.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

מהפכת המידע משפיעה רבות על הרגלי הצריכה שלנו. כיום ניתן לערוך סקר שוק בקלות כמעט עבור כל מוצר או שירות אותו אנו צריכים או רוצים לרכוש. כיום מספרם של אלו המשתמשים בפלטפורמות להשוואת מחירים נמצא בעלייה מתמדת. השוואת ביטוח רכב הן מבחינת כיסוי הפוליסה ובוודאי שמבחינת המחיר היא פעולה פשוטה שניתן לבצע מכל מכשיר ומכל מקום.

שימוש במאגר מידע המעניק נגישות להצעות מחיר רבות הופך את התהליך לפשוט ונוח ומהווה כלי מצוין לקבלת החלטה שקולה וחסכונית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות