אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אבות קנו קרקעות , בנים חייכו בנחת צילום: שאטרסטוק

אבות קנו קרקעות , בנים חייכו בנחת

בסוף שנת 2017 נציין עשור לקריסת השווקים ולתחילת המשבר הכלכלי, אולי הגדול והמשמעותי מאי פעם. מאז 2007 ועד היום נראה כי שוקי ההון עדיין לא הצליחו להעמיד אופציה משתלמת להשקעה בארץ או בעולם, ויותר מכך – למרות הזמן שעבר, נראה כי אמונם של המשקיעים לא ישוב לעולם לרמה של לפני המשבר

01.03.2017, 09:44 | בחסות קנדה ישראל
לצד המשבר העצום בשוקי ההון בארץ ובעולם, נראה כי בשנים האלה חיזקה ההשקעה בנדל"ן בישראל, את מעמדה כאופציה המשתלמת והסולידית מאי פעם. זאת בשל מספר סיבות עיקריות:

• הראשונה והחשובה מבניהן היא אובדן האמון והתרחבות אי הוודאות בכל הנוגע לקרנות הפנסיה ולאפיקי החיסכון לטווח ארוך במשק הישראלי.

• השנייה היא המחסור המתמשך ביחידות דיור בישראל לצד גידול אוכלוסייה תמידי, שמביא לעליית מחירים מתמדת ולפתיחת שווקי השקעה בערי הפריפריה.

• והשלישי הוא היכולת לספק תשואה חודשית משכירות, לצד השבחת ערך ההשקעה לאורך זמן.

גיוון בתיק ההשקעות

עם זאת, נראה כי בעשור החולף, ועם עלייתן של מחירי הדירות בשיעור של למעלה מ- 100%, נראה כי האפשרות לרכוש דירה להשקעה הולכת ונהיית פחות מושגת. יתר על כן, עליית מחירי הדירות הביאה גם לשחיקה בתשואה החודשית משכירות, העומדת כיום על ממוצע של כ- 2.5%, לעומת כ- 4% לפני עשור.

לצד זאת, גם מדינת ישראל מכבידה את ידה על המשקיעים, במטרה להוציאם משוק הנדל"ן באמצעות העלאת מס הרכישה לדירה שניה ובחוק המס על דירה שלישית, שיחייב את המחזיקים בשלוש דירות ויותר לשלם מס בשיעור של 1% מערכה של הדירה, מידי שנה.

כל אלה יוצרים צורך מהותי לגיוון אפשרויות ההשקעה בנדל"ן, כך שיאפשרו ליותר משקיעים להיכנס לשוק ברף כניסה נמוך יותר ויאפשרו לשמור על פוטנציאל ההשבחה לאורך זמן.

קבוצת קנדה ישראל – מהקבוצות המובילות בענף הנדל"ן, עם רשימת פרויקטים מכובדת וארוכה, החליטה להרים את הכפפה ולהציע ללקוחותיה מעתה מגוון אפשרויות השקעה בנדל"ן. עופר פלדמן – מנכ"ל הקבוצה מסביר: "אין ספק לאיש כי אפיק ההשקעה הנדל"ני הוא המועדף על הישראלים בשל היתרונות הרבים שהוא מגלם, באופן אבסולוטי, ועל אחת כמה וכמה, אל מול אפיקי ההשקעה האחרים. עם זאת, השינויים בשוק ובעקבותיהם העלייה המתמדת של רף הכניסה אליו, מחייבים אותנו להרחיב ולגוון את אפשרויות ההשקעה שאנו מציגים ללקוחותינו בתחום".

מעתה, תציע קנדה ישראל ללקוחותיה מגוון מסלולי השקעה בנדל"ן במסגרת הקבוצה בניהם: יזמות נדל"ן למגורים, יזמות נדל"ן מסחרי, רכישת דירות יד שניה והשקעה בקרקעו, הכל בהתאם לניתוח פיננסי ומטרה

לפרטים נוספים אודות השקעה בקנדה ישראל>> 

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

השקעה נבונה בקרקע – מתכון לתשואה נאה

אחד מתחומי ההשקעה שזכו לפופולריות בקרב המשקיעים הישראלים הוא ההשקעה בקרקע חקלאית ובקרקע מאושרת לבנייה. באופן פרדוקסלי פרשיית אדמה הביאה למעורבות של הרגולטור בתחום ויצרה הזדמנות ליצירת מציאות חדשה בתחום, הכוללת שקיפות בכל הנוגע לייעוד הקרקע ולמבנה העסקאות.

קבוצת קנדה ישראל, שחלק מהחזון העסקי שלה עוסק ביצירת סטנדרטים חדשים בתחום, החליטה להיכנס לתחום על מנת לספק ללקוחותיה חלופות משתלמות, בטוחות ובעלות פוטנציאל השבחה מהותי, בתחום ההשקעה בקרקעות.

פלדמן מוסיף בהקשר זה: "השקעה בקרקעות נותנת מענה לכשל השוק שנוצר בהשקעה במגורים בישראל: היא מורידה את רף הכניסה מרמה של מיליון שקלים ומעלה, לרמה של מאות אלפי שקלים. כך שההשקעה בתחום מאפשרת ליותר משקיעים ליהנות מאפיק השקעה סולידי ומשתלם במיוחד. יתר על כן, אנו מביאים לשולחן לא רק עסקה משתלמת אלא גם את המוניטין, המקצוענות והאמינות של קבוצת קנדה ישראל, שהוכחה במהלך השנים והפרויקטים הרבים שקידמנו. כך אנו יוצרים מציאות חדשה בתחום ההשקעה בקרקעות בישראל".

משקיעים למען עתיד הילדים

מרבית משקיעי הנדל"ן מעידים כי מטרת ההשקעה היא לדאוג לדורות הבאים: לילדים ולנכדים. עם זאת, עם עליית מחירי הדירות מחד, והירידה המתמשכת של אטרקטיביות ההשקעה בשוק ההון, אותם משקיעים נמצאים בחיפוש מתמיד אחר אפיק השקעה אטרקטיבי בעולמות הנדל"ן, המאופיין בגמישות בתחום המחיר וההשקעה הראשונית. כאן למעשה, הופכת ההשקעה בקרקע לאטרקטיבית מתמיד.

אז מדוע להשקיע בקרקע? משום שהשקעה זו מגלמת מספר יתרונות מהותיים:

ראשית, מדובר בהשקעה בסכומים הנמוכים ב- 50% ויותר ממחירה הממוצע של דירת מגורים יד שניה. כך למעשה מוסר המכשול המהותי הראשון בהשקעה בנדל"ן.

יתר על כן, השקעה בקרקע מהווה אפיק השקעה לטווח הארוך. בשונה מהשקעה בדירת מגורים, הרי שכאן אין אפשרות ליהנות מתשואה מהשכרה בשלבים הראשונים, עד להפיכת הקרקע ליחידת דיור. עם זאת, מדובר בהבטחה לדור הבא שתמומש בהמשך, עם תשואה של מאות אחוזים במרבית המקרים.

ולא פחות חשוב – כל משקיע מנוסה יודע כי תיק השקעות טוב ומבטיח משלב מספר אפיקי השקעה. כאן מדובר במסלול השקעה שאינו דורש ריתוק הון גבוה ועדיין מספק פוטנציאל השבחה מהותי.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

לימדו את החומר!

אז לאחר שהחלטנו לרכוש קרקע, נותר רק לשאול איך לבצע את העסקה באופן משתלם ובטוח? בקנדה ישראל אומרים כי השאלה הראשונה שכדאי לשאול היא מי מוכר לי את הקרקע. חברה שיכולה לפרט ניסיון, ידע ומוניטין היא זאת שתבטיח את העסקה. לצד זאת יש לוודא כי הוצגו לנו כל המסמכים הרלוונטיים וכי ביצענו בדיקה מקיפה בקרב העירייה ורשם המקרקעין כדי להבין מה הסטטוס המדויק של הקרקע ומה השלבים הסטטוטוריים הבאים.

לאחר שנחה דעתנו בכל הנוגע למהות העסקה, השלב האחרון הוא לדאוג לערבויות ולביטחונות מתאימים ולוודא כי רישום הקרקע מבוצע בשלמותו.

בהצלחה!

לפרטים נוספים לחצו כאן>>

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
הכותרת על האבות והבנים שקר וכזב (לכאורה לכאורה)
אבי ז"ל קנה בכרמל - הפכו לפארק, קנה בירושלים - הפכו לבית קברות, קנה במרכז - הפכו לשדה תעופה תל נוף וקנה ככה בדרך להרצליה בין ארסוף לשפיים אז השופטת נאורר החליטה ששם תהיה אדמת מרעה. אבל את אדמת תע"ש המורעלת, שהמדינה יכולה למכור כי זו לא אדמה פרטית שהמדינה לא יכולה להרוויח ממנה, אותה מוכרים גם מוכרים וגם מתכננים וכולי. ואבות שקנו דירות לילדיהם - המדינה מטילה מס על דירה שנייה ושלישית. ובסוף תראו שהמדינה תתחכם עוד ועוד לרכוש שתחשבו שרכשתם.
אני  |  07.03.17