אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שני אחים חשודים בהעלמת מאות מיליוני שקלים מרווחי חברות הרשומות במקלטי מס צילום: בלומברג

שני אחים חשודים בהעלמת מאות מיליוני שקלים מרווחי חברות הרשומות במקלטי מס

עזרא רגב ואבי ורצברג רגב הקימו 2 חברות העוסקות בסחר ותיווך סחורות באיי הבתולה ובאי מאן. עפ"י החשד רק בשנים 2012 ו-2013 העלימה אחת החברות כ-21 מיליון יורו

28.02.2017, 15:14 | עמרי מילמן

שני אחים, עזרא רגב ואבי ורצברג רגב, חשודים כי לא דיווחו לרשות המסים על מאות מיליוני שקלים שנבעו מרווחי חברות שבבעלותם הרשומות במקלטי מס. האחים נעצרו ושוחררו בערבות בבית משפט השלום בתל אביב.

החקירה החלה בעקבות מידע שהגיע למשרד פקיד שומה ת"א 3 ולמשרד פקיד שומה חקירות ת"א, על שני האחים והחברות שלהם העוסקות בסחר ותיווך סחורות בשווקים בעולם. החברות הן Oz Group Limited שהוקמה באיי הבתולה, ו-E.M.A Trading שהוקמה באי מאן, הממוקם בים האירי, במרחק שווה בין בריטניה לאירלנד.

איי הבתולה, צילום: shutterstock איי הבתולה | צילום: shutterstock איי הבתולה, צילום: shutterstock

מבקשת המעצר עולה כי למרות שהחברות מנוהלות ונשלטות מישראל על ידי השניים, הם לא דיווחו על ההכנסות מהן שהגיעו למאות מיליוני שקלים בשנים האחרונות. מדוחות חברת Oz Group Limited שהוקמה ב- 2006, נראה כי רק בשנים 2012 ו-2013 העלימה החברה מרשות המסים מחזורים של כ- 1 מיליון יורו ו-21 מיליון יורו

בהתאמה.

החקירה נגד שני האחים הפכה אתמול לגלויה כאשר החוקרים ערכו חיפוש בבתיהם ובמשרדי החברות במהלכו נתפסו חומרים הקשורים לחברות. חוקרי רשות המסים אף גבו עדויות מרואה החשבון המייצג את החברות ומעובדים בחברות מהן עולה כי הפעילות העסקית של החברות מתבצעת בארץ באמצעות חברה ישראלית בשם "רשת" בתל אביב. במהלך החיפושים נתגלתה כספת שהכילה מאות אלפי שקלים וכן חשודה נוספת בתיק אישרה כי העבירה לחשודים כספים לא מדווחים לארץ.

עורכי הדין רותי ליטבק ומוטי לזר, המייצגים את עזרא רגב, ועו"ד עמית ברטוב, המייצג את אבי רגב, מסרו: "מרשינו משתפים פעולה בחקירה. מדובר בנושאי מס אזרחיים. אנו מקווים כי החקירה תסתיים במהרה ובטוחים שבחקירה תתברר התמונה המלאה לפיה הם פעלו כדין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות