אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ססקין מתעקש להצטרף להסדר החוב: "גיסין מערים קשיים" צילום: ענר גרין

ססקין מתעקש להצטרף להסדר החוב: "גיסין מערים קשיים"

הנאמן הישראלי שמינה בית המשפט לטפל בהסדר החוב באורבנקורפ התנגד להצטרפותו של בעלי החברה להסדר, אך זה לא התייאש. אתמול שלח שוב אלן ססקין פנייה לבית המשפט, שבה הוא טען כי גיסין "מנסה ליצור דרמה גדולה"

01.03.2017, 07:25 | אורן פרוינד

אלן ססקין, הבעלים של חברת אורבנקורפ הקנדית, שקרסה ארבעה חודשים בלבד לאחר שגייסה 180 מיליון שקל ממשקיעים ישראלים, מתעקש להצטרף להליך הסדר החוב של החברה בישראל. זאת, למרות התנגדותו של עורך הדין גיא גיסין, שמונה לבעל תפקיד בחברה על ידי בית המשפט ומנהל את ההסדר.  

קראו עוד בכלכליסט

לפי ססקין, הליך מכירת הנכסים של החברה בקנדה צפוי להשאיר כסף לאחר כל החזר החוב לנושים, והוא מעוניין לשים את ידו על הכסף שיוותר. בפנייה שהעביר אתמול ססקין לבית המשפט המחוזי בתל אביב, באמצעות עורכי דינו בישראל עופר צור, הראל שחם ולירון קרס ממשרד גרוניצקי ושות', הוא תוקף את גיסין, המנסה להערים קשיים להצטרפותו להליך.

שלוש חברות שבשליטת ססקין ומשפחתו, TCC/Urbancorp Bay Stadium, The Webster Trust ו־Urbancorp Management, ביקשו לפני שבועיים מבית המשפט להצטרף להליך המשפטי שמנהל גיסין. ססקין מצוי בהליך פשיטת רגל אישי בקנדה, אך החברות הן סולבנטיות ופועלות כרגיל. על פי דו"ח שפרסם גיסין לפני שבועיים, החוב המלא עומד על 200 מיליון שקל — 191 מיליון שקל למחזיקי האג"ח בישראל והיתר ליועצים. על פי הערכות, גיסין יצליח להחזיר את מלוא הכסף לנושים ויותר. לכן ססקין מכין את השטח לקרב על היתר.

אלן ססקין , צילום: ענר גרין אלן ססקין | צילום: ענר גרין אלן ססקין , צילום: ענר גרין

"רב הנסתר על הגלוי"

עורכי דינו של ססקין כתבו אתמול לנשיא בית המשפט המחוזי איתן אורנשטיין כי "בקשת ההצטרפות היא פשוטה ואלמנטרית בהליכי חדלות פירעון. לא ברור מדוע בעל התפקיד מערים קשיים. לא ברור מדוע בעל התפקיד הגיש תגובה ארוכה ומתגוללת, תוך ניסיון ליצור דרמה גדולה".

"בעל התפקיד טוען כי רב הנסתר על הגלוי ביחס למניעי בקשת ההצטרפות, והוא מציין כי הוא לא יתנגד לצירוף בכפוף לכך שיקבל אישורים מצד מבקשות אלה", כותברים עורכי הדין. "בין האישורים הנדרשים הסכמות לעניין המצאת כתבי דין, הצהרות בדבר זהות בעלי מניות בתאגידים, היעדר ניגודי עניינים, הצהרות בדבר מקורות מימון ועוד. בכל הכבוד, יש טעם לפגם בהעלאת עמדה כזאת מצד בעל התפקיד. לבעלי מניות בתאגיד יש זכות להצביע באסיפות לאישור הסדר ולקחת חלק בהליכים בעניין והניסיון להתנות תנאים להצטרפות מצד בעלי המניות איננו מן העניין".

כספים לחובות אישיים

לבקשה של ססקין הצטרפה גם קבוצת The Fuller Landau, המשמשת נאמן בהליך פשיטת הרגל האישי שלו בקנדה. נראה כי כספים שיגיעו לססקין מההסדר בישראל ישמשו אותו להחזר חובות אישיים בקנדה. בתרחיש אופטימי, ססקין ומשפחתו יקבלו חלק מתמורת המימושים לעצמם.

ההסדר נשען על מכירת ארבעת הנכסים המגבים של החברה, המיועדים להחזר האג"ח. מדובר בארבע עתודות קרקע בטורונטו שמכר הנאמן הקנדי ב־76.5 מיליון דולר קנדי. אלא שעל הנכסים יש משכנתא וחובות לצדדים שלישיים, כך שגיסין אינו נוקב בסכום שיוחזר למחזיקים, ורק מציין כי אלה "סכומים מהותיים". לפי גיסין, מחצית מהחוב תוחזר לנושים במחצית השנייה של 2017.

עו"ד גיא גיסין, צילום: אוראל כהן עו"ד גיא גיסין | צילום: אוראל כהן עו"ד גיא גיסין, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות