אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בימ"ש בניו יורק פסק 209 מיליון דולר לטובת לבייב בבוררות מול קליין; איומים על חייו של הבורר צילום: אוראל כהן

בימ"ש בניו יורק פסק 209 מיליון דולר לטובת לבייב בבוררות מול קליין; איומים על חייו של הבורר

על פי דיווח בניו יורק פוסט, במסגרת הליך הבוררות תקף איש העסקים מוטי קליין את הבורר וטען כי הוא קשור ללבייב - שטען מצידו לריגול אחריו ואחרי משפחתו, כולל התקנת מצלמות מעקב

01.03.2017, 09:29 | גולן חזני

הניצחון של לב לבייב בבוררות מול איש העסקים מוטי קליין גבוה מההערכות עד כה מבחינת הסכומים. בית המשפט הפדרלי במנהטן קבע שקליין ישלם ללבייב 209 מיליון דולר במסגרת פסיקת הבוררות בסכסוך בין השניים. כך על פי דיווח של הניו יורק פוסט.

קראו עוד בכלכליסט

67 מיליון שקל שולמו כבר, ועתה ישלם קליין 142 מיליון דולר נוספים. פרקליטו של קליין הודיע שיערער על הפסיקה ואילו פרקליטו של לבייב אמר שינקוט בכל הצעדים החוקיים, כולל הטלת עיקולים על נכסים אישיים של קליין, על מנת להביא לתשלום הסכום שנפסק.

לפני כשלוש שנים תבע המיליארדר הישראלי את שותפיו העסקיים בטענה שהם מידרו אותו משלוש חברות פנינים. בתחילת שנות ה-2000 החל שיתוף הפעולה בין לבייב וקליין, אך בשנת 2012 החליטו על פירוק השותפות הניהולית.

לטענת לבייב מאז שנפרדו הצדדים, לא הועברו לו הרווחים כנדרש - ושותפיו סירבו להעביר לו מידע על שוד היהלומים בפסטיבל קאן לפני מספר שנים. בנוסף טען לבייב כי אנשים מקבוצת קליין ריגלו אחריו ואחרי בני משפחתו, בין היתר תוך התקנת מצלמות מעקב.

הסכסוך בין השניים הגיע לבית המשפט שהעבירו לבוררות. במהלך הבוררות טענה משפחת קליין שהבורר אינו אובייקטיבי שכן הוא קשור ללבייב. שופט בית המשפט הפדרלי אמר אתמול שהבורר טען כי היו איומים על חייו במהלך הבוררות. המערכה בין השניים היתה רוויית השמצות והכפשות.

לבייב מצוי בימים אלה בעיצומו של קרב על אפריקה ישראל שבשליטתו, ואשר הועמדה למכירה ע"י מחזיקי האג"ח שלה. לבייב מתמודד מול חמש קבצצות שמעוניינות לרכוש את השליטה במסגרת הליך הסדר חוב.

לבייב , צילום: אוראל כהן לבייב | צילום: אוראל כהן לבייב , צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות