אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עיצומים בפירמת רו"ח ארנסט אנד יאנג: העובדים מוחים על הסחבת בחתימה על ההסכם הקיבוצי צילום: יח"צ

עיצומים בפירמת רו"ח ארנסט אנד יאנג: העובדים מוחים על הסחבת בחתימה על ההסכם הקיבוצי

יו״ר ההתאגדות בפירמה אהד כהן: "האסיפה היום היא רק יריית הפתיחה. אם ההנהלה לא תתעשת, לא נהסס לפתוח בעיצומים אשר ישפיעו על ביקורת הדו״חות הכספיים של שליש מהחברות הציבוריות הגדולות במשק"

01.03.2017, 11:59 | אסנת ניר

כאלף עובדי פירמת ראיית החשבון הגדולה במדינה - ארנסט אנד יאנג – קוסט פורר גבאי את קסירר התאספו ברחבת הבניין המרכזי בת״א לאסיפת מחאה על רקע העיכובים והסחבת לטענתם מצד ההנהלה בחתימת הסכם קיבוצי ראשון בחברה ובענף ראיית החשבון.

מדובר בפירמת ראיית החשבון שאחראית לדוחות הכספיים של כשליש מהחברות הציבוריות המובילות במשק, ולכן שיבושים והשבתות מעלים חשש ממשי בעיכוב הגשת הדו״חות הכספיים של החברות הציבוריות הגדולות.

במהלך החודש האחרון חלה התקדמות במו״מ בין שני הצדדים, אך אמש התפוצץ המשא ומתן .

אסיפת מחאה של עובדי ארנסט אנד יאנג היום, צילום: יח"צ אסיפת מחאה של עובדי ארנסט אנד יאנג היום | צילום: יח"צ אסיפת מחאה של עובדי ארנסט אנד יאנג היום, צילום: יח"צ

התאגדות העובדים בפירמה המונה למעלה מאלף איש נוסדה לפני כשנה ופחות מיממה לאחר הקמתה הכירה ההנהלה בנציגות העובדים שבחרו להתאגד בהסתדרות הכללית. הדרישה המרכזית במשא ומתן היא להסכם קיבוצי לצורך הסדרת התנאים ובטחונם התעסוקתי של העובדים.

יו״ר ההתאגדות בפירמה אהד כהן אמר באסיפה: "האסיפה היום היא רק יריית הפתיחה. אם ההנהלה לא תתעשת, לא נהסס לפתוח בעיצומים אשר ישפיעו בוודאות על ביקורת הדו״חות הכספיים של שליש מהחברות הציבוריות הגדולות במשק שאמורים להיות מוגשים עד סוף חודש מרץ. אנחנו אוהבים את הפירמה ורוצים להמשיך לעבוד בה, אבל גם לנו מגיעים תנאי העסקה טובים ומשופרים באופן משמעותי מהמצב כיום".

עוד אומר כהן כי "ההנהלה צריכה להפנים שקיים מודל חדש ביחסי העבודה בפירמה. מודל שבנוי על הדדיות והסכמה בין שני הצדדים ולא ע״י הכתבות חד צדדיות של חברי הנהלה".

מהנהלת EY נמסר בתגובה: "הנהלת EY מקיימת מזה למעלה משנה מו"מ עם נציגות העובדים מתוך מטרה להגיע להסכם קיבוצי ראשון ובמסגרתו הושגו הסכמות רבות וחלה התקדמות משמעותית, לרבות היענות של ההנהלה לחלק מהבקשות להן משמעות כלכלית משמעותית. לצערנו, למרות ההסכמות וההתקדמות במשא ומתן בתקופה קצרה יחסית, בחרו ועד העובדים וההסתדרות להכריז על סכסוך עבודה שלדעתנו אין לו מקום. אנו מצפים מנציגות העובדים לחזור לשולחן הדיונים ולהמשיך ולנהל מו"מ מתוך כבוד והערכה הדדית ומתוך אחריות כלפי עובדי הפירמה, מנהליה, שותפיה ולקוחותיה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות