אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קנדה ישראל זכתה במכרז לרכישת קרקע ברחוב אילת בת"א צילום: חן גלילי

קנדה ישראל זכתה במכרז לרכישת קרקע ברחוב אילת בת"א

מדובר בשטח של 7.5 דונם שמהווה חלק ממתחם בשטח של 20 דונם בפינת הרחובות אילת, שדרות ירושלים וקויפמן. על הקרקע ניתן לבנות כ-200 דירות, לצד שטחי מסחר ותעסוקה

01.03.2017, 16:08 | אביב גוטר

קבוצת קנדה ישראל, בשליטת ברק רוזן ואסף טוכמאייר, זכתה היום (ד') במכרז "מתחם הלפיד", בחלקו הצפון-מערבי של רחוב אילת בתל אביב. המכרז נערך ע"י רשות מקרקעי ישראל.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בשטח של 7.5 דונם שמהווה חלק ממתחם בשטח של 20 דונם בפינת הרחובות אילת, שדרות ירושלים וקויפמן. המתחם פרוש על כל חלקו הצפון מערבי של רחוב אילת בצמוד למתחם התחנה וליד שכונת נווה צדק.

על פי נתוני המכרז, על הקרקע ניתן יהיה ליזום פרויקט בהיקף של כ-67,000 אלף מ"ר בעירוב שימושים של מגורים כ-200 דירות, מסחר ותעסוקה.

מימין: ברק רוזן ואסי טוכמאייר, בעלי קנדה ישראל, צילום: אוראל כהן מימין: ברק רוזן ואסי טוכמאייר, בעלי קנדה ישראל | צילום: אוראל כהן מימין: ברק רוזן ואסי טוכמאייר, בעלי קנדה ישראל, צילום: אוראל כהן

זו הפעם הראשונה שמשווקת קרקע בתל אביב לאחר אישור תוכנית המתאר החדשה תא/5000, המגדירה באופן כללי ייעודי קרקעות וזכויות בנייה, ומחייבת הכנת תב"ע מפורטת לכל מגרש. על כן הזוכה במכרז לא תוכל לבנות מיד, אלא תידרש להכין תוכנית, אולם עיריית תל אביב עשויה לדרוש תכנון משותף עם מגרש בן 12 דונם.

המגרש שייך לאחים בסל, שלהם זכויות בנייה של כ־300 יחידות דיור בשני מגדלים ועשרות אלפי מ"ר למשרדים ותעסוקה. גורם המקורב לאחים בסל, טוען כי הם בלתי

תלויים בקרקע הסמוכה, אולם ככל הנראה ישתפו פעולה לקדם תכנית מפורטת בקרקע.

על רכישת המתחם התמודדו 7 קבוצות חזקות והצעתה של קבוצת קנדה ישראל בסך של כ-211 מיליון ש״ח גברה על יתר ההצעות שהוגשו.

בין המתמודדים נמנו האחים נקש, קרן ריאליטי, הקבלן יוסי אברהמי, קבוצת משקיעים מניו יורק בראשות האחים בסל וחברות נוספות.

האזור אינו חדש לקנדה ישראל אשר יחד עם הקבלן דורון אביב השלימו בשנה שעברה את הקמתו של פרויקט אליפלט 26 הנמצא בקרבה למתחם וכולל 104 יחידות דירות, שטחי מסחר ומשרדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות