אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המועצה הארצית אישרה את תוכנית הבנייה בתעש רמת השרון, בתנאי לסקר קרקעות צילום: עמית שעל

המועצה הארצית אישרה את תוכנית הבנייה בתעש רמת השרון, בתנאי לסקר קרקעות

בכך קיבלה המועצה את עמדת המתנגדים ובהם אדם טבע ודין, שדרשו לעצור את התכנון עד לקבלת תמונה מקיפה על הזיהום בקרקע; התוכנית תכלול כ-23 אלף יח"ד ולמעלה ממיליון מ"ר של שטחי תעשייה ותעסוקה

01.03.2017, 16:29 | דותן לוי

ועדת המשנה לעררים של המועצה הארצית לתכנון ובנייה אישרה אמש (ג') למתן תוקף את תוכנית הבנייה לתעש רמת השרון.

קראו עוד בכלכליסט

בנוסף קבעה ועדת המשנה כי ביצוע טיהור הקרקע הוא תנאי לאישור התוכנית המפורטת וכן קבעה, כי סקר זיהום של כל שטח המתחם יושלם לפני תחילת התכנון המפורט לבנייה.

מדובר באחת התוכניות הגדולות ביותר לבנייה באזור המרכז שנמצאות כיום "על המדף" של מינהל התכנון. המתחם משתרע על פני 7,460 דונם וצפויות להיבנות בו 22,700 יחידות דיור ופארק תעשייה ותעסוקה בהיקף של 1.3 מיליון מ"ר.

מתחם תעש רמת השרון, צילום: עמית שעל מתחם תעש רמת השרון | צילום: עמית שעל מתחם תעש רמת השרון, צילום: עמית שעל

התוכנית הוקפאה מאז שנת 2009 בעקבות התנגדויות רבות של תושבי רמת השרון וכן עמותת אדם טבע ודין לבנייה במתחם בטרם יבוצע סקר מקיף של הזיהום במקום אשר נבע מעשרות שנים של פעילות מפעלים לייצור אמצעי לחימה.

ועדת המשנה קבעה עוד כי אם יש מוקד זיהום מחוץ לתחום התוכנית, "יש לפעול לטיהורו כתנאי לאישור התכנית המפורטת" וכי הכנת תסקיר השפעה על הסביבה תהיה תנאי "להפקדת כל אחת מן התכניות המפורטות".

עוד ממליצה הוועדה בהחלטתה על תחילת טיהור מוקדי הזיהום בלי קשר להליך התכנוני ולצורך כך גם קובעת שניתן יהיה להתחיל לבצע את טיהור הקרקע בטרם אישור התוכניות המפורטות לבנייה.

מנכ"ל אדם טבע ודין, עו"ד עמית ברכה: "ההחלטה שהתקבלה היא מודל לכל יתר המאבקים על הקרקעות המזוהמות בישראל. המועצה הארצית קיבלה החלטה אמיצה שמעמידה את ההגנה על בריאות הציבור ועל הסביבה בראש כל הליך תכנוני. מדובר בהחלטה תקדימית של מוסד תכנון".

עמית ברכה, מנכ"ל אדם טבע ודין, צילום: אדם טבע ודין עמית ברכה, מנכ"ל אדם טבע ודין | צילום: אדם טבע ודין עמית ברכה, מנכ"ל אדם טבע ודין, צילום: אדם טבע ודין

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות