אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מייקל פלפס: "אף פעם לא התחרתי במשחה נקי מסמים" צילום: איי פי

מייקל פלפס: "אף פעם לא התחרתי במשחה נקי מסמים"

השחיין האמריקאי לשעבר, מעוניין שמחוקקים אמריקאים ידחפו לרפורמה מקיפה וגלובלית בכל הנוגע לסמים ממריצים

01.03.2017, 21:54 | שירות כלכליסט

מייקל פלפס, הספורטאי האולימפי המוצלח בכל הזמנים, אמר שהוא אף פעם לא התחרה במשחה נקי מסמים.

קראו עוד בכלכליסט

מייקל פלפס, צילום: איי פי מייקל פלפס | צילום: איי פי מייקל פלפס, צילום: איי פי

השחיין האמריקאי לשעבר, 31, אמר שהוא מעוניין שמחוקקים אמריקאים ידחפו לרפורמה מקיפה וגלובלית בכל הנוגע לסמים ממריצים. "אני לא מאמין שהתחרתי באליפות בינלאומית נגד שחיינים משאר העולם והמשחה היה נקי לחלוטין מסמים ממריצים", אמר לוועדה מיוחדת של בית הנבחרים האמריקאי.

הממשלה האמריקאית ממנת חלק מהסוכנות שנלחמת בסמים ממריצים בספורט (WADA) והוועדה שפלפס העיד בפניה עשויה להמליץ על העברת יותר כספים לארגון. פלפס, שזכה ב-23 מדליות זהב אולימפיות, הוסיף: "לאורך הקריירה שלי חשבתי שיש כמה ספורטאים שרימו ובחלק מהמקרים ראיתי שהחשדות שלי היו נכונות. בהתחשב בכל הבדיקות שעברתי, אני מתקשה להבין את זה". הוא ציין: "נשבר לי הלב כשאני רואה ספורטאים שגילו אצלם סמים ממריצים בדם וחוזרים להתחרות".

בדצמבר, דו"ח מיוחד של WADA, שנכתב על ידי עורך הדין ריצ'רד מקלין, טען שיותר מ-1,00 ספורטאים רוסים נהנו מסמים ממריצים שהממשלה הרוסית סיפקה להם. הממשלה הרוסית גם הפעילה מערך שלם להסתרת הבדיקות שלהם.

טרוויס טייגרט, מנכ"ל הסוכנות ללחימה בסמים ממריצים בארה"ב, אמר לבית הנבחרים: "באולימפיאדה בריו עשרות ספורטאים רוסים התחרו וזאת למרות שלא עברו בדיקות סמיםאמינות. כשהגיע הרגע, למרות הררי עדויות ואופוזיציה ברורה מצד מנהיגי המאבק נגד סמים ממריצים, הוועד האולימפי הבינלאומי החליטו לא להשעות את הוועד האולימפי הרוסי".

ולדימיר פוטין, מצידו, הכחיש כל מוערבות בסימום ממשלתי רוסי - זאת למרות העדויות הרבות. "ברוסיה אף פעם לא היתה תוכנית ממשלתית לסימום", אמר נשיא רוסיה. "ההפך, אנחנו רק נלחמים נגד סימום בספורט".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות