אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ח"כ עודד פורר: 10% מפרסומות הלפ"מ עלולות להיות מנוצלות לטובת ארגוני טרור צילום: ישראל ביתנו

ח"כ עודד פורר: 10% מפרסומות הלפ"מ עלולות להיות מנוצלות לטובת ארגוני טרור

מבקש מיו"ר ועדת הכספים לדון פורר מבקש מיו"ר הוועדה משה גפני לקיים דיון כדי לגבש דרכים לוודא שלשכת הפרסום הממשלתית לא תפרסם אצל יוצרי סרטונים, המנצלים את פלטפורמה זו למימון טרור מכספי משלם המיסים הישראלי

01.03.2017, 19:21 | שירות כלכליסט
ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) דורש לדון בוועדת הכספים של הכנסת בדרכים למנוע את האפשרות שפרסומת של לשכת הפרסום הממשלתית (לפ"מ) תועלה ברשתות החברתיות יחד עם סרטונים של ארגוני טרור וארגונים ניאו-נאציים.

פורר מציין שלשכת הפרסום הממשלתית מממנת ב-4 מיליון שקל פרסום בסרטוני וידאו ביוטיוב ובפייסבוק. לטענתו, כ-10% מתוכם - כ-400 אלף שקל - הם הזרמה פוטנציאלית לפרסומות המממנות ארגוני טרור וארגונים ניאו-נאצים. הארגונים המפיקים את הסרטונים מקבלים כסף עבור עצם העלאת הסרטונים או עבור הקלקלה על האתר המפרסם.

ח"כ עודד פורר, צילום: ישראל ביתנו ח"כ עודד פורר | צילום: ישראל ביתנו ח"כ עודד פורר, צילום: ישראל ביתנו

פורר מבקש מיו"ר הוועדה משה גפני לקיים דיון דחוף בוועדה כדי לגבש דרכים לוודא שלשכת הפרסום הממשלתית לא תפרסם אצל יוצרי סרטונים, המנצלים את פלטפורמה זו למימון טרור מכספי משלם המיסים הישראלי.

לדברי פורר, לפני כשבוע פתחה חברת הפרסום הפרוגרמטי ארטימדיה קמפיין נגד פרסום של ישראלים ביוטיוב ובפייסבוק. הקמפיין כלל ציטוט של מיכה לייקין אבני, בנו של ריצ'ארד לייקין המנוח, שנרצח בפיגוע בירושלים לפני כשנה, שלפיו יוטיוב מרוויחה מיליונים מסרטוני הסתה. כן כלל הקמפיין את הסיסמה "כל מי ששם כספו ביוטיוב צריך להתבייש היום"!

ח"כ עודד פורר, ישראל ביתנו, צילום: גיל יוחנן ח"כ עודד פורר, ישראל ביתנו | צילום: גיל יוחנן ח"כ עודד פורר, ישראל ביתנו, צילום: גיל יוחנן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות