אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל קרן הגידור הגדולה בעולם, המתנהלת בלב יער כמו כת, פורש צילום: בלומברג

מנכ"ל קרן הגידור הגדולה בעולם, המתנהלת בלב יער כמו כת, פורש

ריי דליו הוביל את ברידג'ווטר, שמנהלת נכסים בשווי 150 מיליארד דולר, בדרך יוצאת דופן במיוחד. הקרן מתנהלת כמו כת סודית בלב יער בקונטיקט ומתאפיינת בשקיפות קיצונית בין העובדים. בעבר אמר דליו כי הוא מנסה לשבט את מוחו למחשב כדי שהקרן שהקים תמשיך להכות את המתחרים

01.03.2017, 20:57 | רן אברמסון

ריי דליו, גורו ההשקעות המסתורי שקרן הגידור שלו ברידג'ווטר, מתנהלת כמו כת סודית בלב יער בקונטיקט, פורש. עם זאת, הוא ימשיך לכהן כיו"ר משותף וסמנכ"ל השקעות משותף בקרן שנחשבת לקרן הגידור הגדולה בעולם.

 

סיפורו המדהים של דליו, שמנסה לשבט את מוחו למחשב כדי שהקרן שהקים תמשיך להכות את המתחרים שנה אחרי שנה, נחשף בכלכליסט לפני שנה. הקרן מתנהלת בסודיות מוחלטת לפי עקרונות ביזאריים ונוקשים, ומי שלא מציית נזרק החוצה.

ריי דליו, צילום: בלומברג ריי דליו | צילום: בלומברג ריי דליו, צילום: בלומברג

כעת דליו, כאמור, החליט לעזוב את תפקידו כמנכ"ל בקרן. במכתב שהעלה לעמוד הפרופיל שלו ברשת החברתית לינקדאין, הוא ציין שג'ון רובינסטיין, שעזב את אפל כדי להצטרף לברידג'ווטר כמנכ"ל משותף לפני שנה, לא ימשיך בתפקיד. דליו הוביל את ברידג'ווטר, שמנהלת נכסים בשווי 150 מיליארד דולר, בדרך יוצאת דופן במיוחד שמתאפיינת בעיקר בשקיפות קיצונית בין העובדים.

כתבות שנעשו על הקרן ב"וול סטריט ג'ורנל" ו"ניו יורק טיימס" ציטטו עדויות של עובדים לשעבר בחברה, שתיארו את החוויה שעברו כדומה לחברות בכת. דליו התייחס לכך בכנס שנערך בניו יורק בספטמבר ואמר כי "יש אנשים ששונאים את זה, ויש אנשים שלא רואים את עצמם עובדים באף מקום אחר". במכתבו, דליו הסביר שעזיבתו את תפקיד המנכ"ל היא חלק ממהפך ארגוני שבסופו הוא יעזוב את החברה שהקים. "כל ארגון שאותו מנהל אדם בן יותר משישים ושטוען שאינו נמצא בתקופת מעבר הוא נאיבי, או שקרן", כתב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות