אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העליון דחה את ערעור טובה פישמן על הצו שאוסר עליה לבצע שינוי בנכסיה צילום: יאיר שגיא

העליון דחה את ערעור טובה פישמן על הצו שאוסר עליה לבצע שינוי בנכסיה

השופט פוגלמן כתב כי לא מצא "עילה להתערב בקביעת ביהמ"ש המחוזי למתן צו ארעי בשל החשש כי יגרם נזק בלתי הפיך לנושים"

02.03.2017, 10:58 | נעמי צורף

שופט בית המשפט העליון, עוזי פוגלמן, דחה הבוקר (ה') את בקשת הערעור שהגישה טובה פישמן, אשתו של איש העסקים אליעזר פישמן. פישמן הגישה בתחילת השבוע, באמצעות עורכי דינה שלום גולדבלט ודני ניסים, בקשת ערעור לבית המשפט העליון על הצו שאוסר עליה לבצע דיספוזיציה בנכסיה.

קראו עוד בכלכליסט

בבקשה למתן צו איסור הדיספוזיציה, שהגיש המנהל המיוחד לנכסי פישמן, עו"ד יוסי בנקל, לפני כחודשיים לבית המשפט נכתב כי "כל רכוש בני הזוג הנו פרי מאמץ משותף שנצבר במהלך חיי הנישואין, בד בבד עם פירות ההנאה, נזקפים לחובתה של אשת החייב גם חובות החייב, אשר נוצרו עקב אותה פעילות משותפת".

אליעזר וטובה פישמן באחד הדיונים בביהמ"ש, צילום: יאיר שגיא אליעזר וטובה פישמן באחד הדיונים בביהמ"ש | צילום: יאיר שגיא אליעזר וטובה פישמן באחד הדיונים בביהמ"ש, צילום: יאיר שגיא

השופט פוגלמן כתב הבחלטתו כי "הלכה מושרשת היא כי אין זה מדרכה של ערכאת הערעור להתערב בשיקול דעתה של הערכאה הדיונית בכל הנוגע למתן סעדים זמניים למעט במקרים חריגים בהם דחיית הבקשה עלולה להסב נזק בלתי הפיך לצדדים או להשפיע באופן מהותי על זכויותיהם. מקרה זה אינו נמנה עם אותם מקרים חריגים.

"אף מבלי שאדרש לסיכויי התביעה, איני מוצא עילה להתערב בקביעות בית המשפט המחוזי שנומקו בהחלטה ולפיהן מאזן הנוחות תומך במתן הצו הארעי בשל החשש כי יגרם נזק בלתי הפיך לנושים", כתב השופט פוגלמן. עוד ציין, כי פישמן לא הביאה טעם של ממש שיצביע על כך שהצו מסב לה נזק משמעותי.

שופט בית המשפט העליון עוזי פוגלמן, צילום: אלכס קולומויסקי שופט בית המשפט העליון עוזי פוגלמן | צילום: אלכס קולומויסקי שופט בית המשפט העליון עוזי פוגלמן, צילום: אלכס קולומויסקי

בבקשה שהוגשה ביום ב' השבוע נכתב כי ההחלטה שנתן נשיא בית המשפט המחוזי בתל-אביב איתן אורנשטיין בסוף החודש שעבר, להוציא צו ארעי האוסר על טובה פישמן לבצע כל דיספוזיציה בנכסים שבבעלותה בארץ ומחוצה לה היא "חסרת תקדים".

עוד נכתב כי ההחלטה "הפכה את טובה פישמן בן לילה ובהינף קולמוס ל'חייבת' בפועל בתיק פשיטת הרגל של בן זוגה וזאת מבלי שננקטו נגדה הליכי פשיטת רגל ומבליש היא חייבת דבר לאיש". בבקשה תואר כי "ביום בהיר אחד גילתה המבקשת כי היא פושטת רגל דה פקטו. ניתן צו איסור דיספוזיציה על כל נכסיה לרבות חשבונות הבנק המשמשים למחייתה, תוך שלילה מוחלטת של הזכות הקניינית שלה בכל נכסיה".

פישמן טענה עוד כי ההחלטה של השופט אורנשטיין נגועה בטעויות משפטיות הגורמות לה עוול ולכן ביקשה את התערבותו המיידית של בית המשפט העליון, אם לא בביטול ההחלטה והצו שניתן אז לפחות להורות על צמצום משמעותי אך ורק לנכסים ספציפיים. כאמור, בין המשפט העליון דחה הבוקר את בקשת הערעור.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות