אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נניקשווילי בביהמ"ש: "עזרתי לפואד החבר, אני חושב שזו היתה חובתי" צילום: צביקה טישלר

נניקשווילי בביהמ"ש: "עזרתי לפואד החבר, אני חושב שזו היתה חובתי"

אברהם נניקשווילי מוסר הבוקר את עדותו בפרשת בנימין בן אליעזר. הוא הואשם יחד עם שותפו ג'קי בן זקן ומעורבים נוספים כי שילמו שוחד לבן אליעזר בתמורה לקידום עסקיו

02.03.2017, 11:37 | נעמי צורף
אברהם נניקשווילי מוסר הבוקר (ה') את עדותו בפרשת בנימין בן אליעזר המנוח. נניקשווילי הואשם יחד עם שותפו ג'קי בן זקן ומעורבים נוספים כי שילם שוחד לבן אליעזר ובתמורה קודמו עסקיו, בין היתר קידום קבלת רישיון קידוח "מד אשדוד" לחברת שמן של נניקשווילי ובן זקן.

קראו עוד בכלכליסט

הדיון החל עם החקירה הראשית של בא כוחו של נניקשווילי, עו"ד נתי שמחוני.

שמחוני: "התביעה מייחסת לך שאתה שיחדת את פואד בן אליעזר נתת לו 400 אלף דולר בהיותו עובד ציבור כדי שיעזור לך. מה יש לך לומר על זה?"
אברהם נניקשווילי היום בית משפט המחוזי בת"א, צילום: צביקה טישלר אברהם נניקשווילי היום בית משפט המחוזי בת"א | צילום: צביקה טישלר אברהם נניקשווילי היום בית משפט המחוזי בת"א, צילום: צביקה טישלר

נניקשווילי: "לא נתתי שוחד לפואד, נתתי עזרה לפואד. פואד הוא חבר, לא רק חבר אלא כמו אבא, כמו אח. בשבילי הוא לא היה עובד ציבור הוא היה חבר במצוקה. כבוד השופט, אנשים חזקים לא צריכים עזרה. אני העברתי לחברים מיליוני דולרים כמתנה וכעזרה ואומרים לי שככה לא נוהגים. אני כל הדרך שלי נהגתי בדרך הזאתי ואני ממשיך לנהוג כך. זה לא חוכמה לעזור לאנשים חזקים אם אלוהים נותן לך אפשרות צריך לעזור למי שחלש".

נניקשווילי התייחס לפרשת מד אשדוד ואמר: "לי היו 6.5%. מה אני הזוי? אני אחד הקטנים בדבר הזה. אז לשחד בשביל זה?.

"אני עובר 3 שנים של דבר שלא היה לי בחיים... 3 שנים של תסכול. אני עובד מגיל 14.5 אני חושב שלא עשיתי דברים רעים כל השנים האלה. בגיל 57, יש לי הכל ולא חסר לי כלום... 3 שנים אני שואל את עצמי למה? האם באמת עשיתי מעשה רע? האם באמת לא הייתי צריך לעזור? האם עשיתי משהו שאדם נורמלי לא היה עושה? לא כבוד השופט. אני חשוב שבכסף שאלוהים נתן לי עשיתי דברים טובים. שיש אלפי ילדים שעזרתי להם לא להגיע לפלילים, מאות סטודנטים.

"עזרתי לחבר, אני חשבתי שזה מותר ואני חושב שזו חובה לעזור לחבר. השאלה שאני שואל את עצמי למה זה מגיע לי? זה הדבר הכי קשה. האם באמת טעיתי כל החיים שלי? אנשים אומרים לי שאני אוליגרך. אני אוליגרך? בגיל14.5 עבדתי במוסך, בגיל 15 עבדתי במפעל סיגריות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות