אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקרוסופט תציע מחשוב ענן במחשבי הלקוח עם מודל תשלום על פי שימוש צילום: microsoftproductreviews.com

מיקרוסופט תציע מחשוב ענן במחשבי הלקוח עם מודל תשלום על פי שימוש

בניסיון להתמודד עם הרתיעה של לקוחות ארגוניים מאימוץ מחשוב ענן, מיקרוסופט צפויה להציע להם להתקין את פלטפורמת מחשוב הענן שלה על שרתים פרטיים. התמחור שמוצע מתבסס על אותו מודל של תשלום פר שימוש כמו בענן הציבורי

02.03.2017, 12:48 | רפאל קאהאן
מיקרוסופט הציגה אתמול (ד') את גרסת הפיתוח השלישית של Azure Stack היברידית (שמתאימה לענן ציבורי ופרטי כאחד) וחשפה לראשונה את מודל התמחור שלה לענן הפרטי הייחודי שלה. על פי המודל של מיקרוסופט, החברה תספק את תשתית התוכנה כאשר הלקוח ידאג לרכישה ולתחזוקה של השרתים ותשתיות החומרה. התשלום יתבסס על היקף השימוש בדיוק כמו בענן הציבורי ועל פי החברה הוא צפוי אף להיות זול יותר.

קראו עוד בכלכליסט

ההצעה של מיקרוסופט נועדה להבטיח ללקוחות ארגוניים שלא יכולים, בגלל רגולציה, או רוצים מתוך חשש, אפשרות ליהנות מיתרונות השימוש במחשוב ענן גם בחומרה פרטית. היתרון של מודל התמחור החדש הוא היכולת להימנע מהשקעה מוקדמת, למעט ההשקעה הנדרשת עבור תשתית החומרה. "זה אותו מודל תשלום כמו ב-Azure", הסבירה ג'וליה ווייט, סגנית הנשיא של Azure בחברה באירוע בו הוצגה המערכת.

מיקרוסופט תציע מחשוב ענן על שרתי הלקוח, צילום: shutterstock מיקרוסופט תציע מחשוב ענן על שרתי הלקוח | צילום: shutterstock מיקרוסופט תציע מחשוב ענן על שרתי הלקוח, צילום: shutterstock

על פי דיווח של GeekWire, ההצעה החדשה של מיקרוסופט נועדה לנסות לבדל את עצמה מאמזון וגוגל. מיקרוסופט נחשבת כיום כחברה השנייה בגודלה בעולם מחשוב הענן אחרי AWS של אמזון. במקום השלישי נושפות בעורפן גוגל ו-IBM שמנסות לתפוס לעצמן נתח שוק גדול יותר. הבעיה העיקרית של מיקרוסופט נעוצה בכך ש-Azure לא מציע שום ייחודיות ביחס למתחרות למעט אינטגרציה הדוקה יותר עם מוצריה.

בהתחשב בכך, מודל עסקי מקורי כמו זה שהציגה באירוע אתמול, עשוי לסייע לה לצבור לקוחות חדשים. עם זאת, יש לציין שתשתית התוכנה שהיא מציעה צפויה ככל הנראה לדרוש חומרה מותאמת כדי לספק ביצועים אופטימליים. עד כה מיקרוסופט חתמה על הסכמי שיתוף פעולה עם Dell Emc, HPE, לנובו וסיסקו לשיווק השרתים. עם זאת לא ברור עד כמה יידרשו הלקוחות לשדרג את החומרה הנוכחית שלהם כדי ליהנות מ- Azure Stack.

עם זאת, ההצעה של מיקרוסופט נוגעת בנקודה מעניינת. עד כה התמחור של מחשוב ענן פרטי התבסס על חבילת שירות ורישיונות כמו בתוכנה מסורתית. המעבר למודל תשלום על בסיס שימוש עשוי לייצר עניין עבור ארגונים שמעוניינים במודל עסקי גמיש יותר. מיקרוסופט עדיין תציע חבילת שימוש על בסיס מספר מעבדים - אך זו תוצע ללקוחות שלא יוכלו או ירצו להתקין את מוני השימוש של Azure.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות