אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גזית גלוב מכרה מניות של הזרוע הקנדית בחצי מיליארד שקל

גזית גלוב מכרה מניות של הזרוע הקנדית בחצי מיליארד שקל

המכירה תכניס לקופת גזית כ-575 מיליון שקל והיא נועדה לחזק את הפעילות הפרטית של הקבוצה - על חשבון הנכסים המוחזקים בחברות הציבוריות

02.03.2017, 17:01 | אורן פרוינד

גזית גלוב ממשיכה באסטרטגיה של חיזוק הנדל"ן הפרטי על חשבון זה המוחזק בחברות הציבוריות. החברה שעוסקת באחזקה של מרכזים מסחריים בלמעלה מ-20 מדינות בעולם דיווחה היום כי מכרה 3.7% מהחברה הבת FCR שנסחרת ופועלת בקנדה תמורת 185 מיליון דולר קנדי (500 מיליון שקל).  

קראו עוד בכלכליסט

בנוסף העניקה החברה לחתמים אופציה למכור 1.35 מיליון מניות נוספות. ככל שהאופציה תמומש תכניס גזית גלוב לקופתה בסך הכל 213 מיליון דולר קנדי (575 מיליון שקל). גזית גלוב תרד לאחר המכירה לאחזקה של 32.7% ובהנחה שהאופציות ימומשו במלואן היא תרד לאחזקה של 32.1%.

המכירה הזו ומכירות נוספות נועדו להקטין את שיעור המינוף של גזית גלוב, שעומד נכון לסוף הרבעון השלישי של 2016 על 62% (LTV). בגזית גלוב מעוניינים לחזק את הנדל"ן הפרטי, כלומר להחזיק את הנכסים שלהם תחת חברת גזית גלוב ולא דרך החברות הציבוריות.

כפי שנכתב היום ב"כלכליסט", בעל השליטה חיים כצמן פועל בימים אלו על הקמה של קרן נדל"ן שתהיה בבעלות מלאה של גזית גלוב ותרכוש מרכזים מסחריים בארה"ב. הקרן הזו צפויה להתחיל לרכוש נכסים כבר בחודשים הקרובים כשהיעד הוא להגיע לאחזקה של מיליארדי דולרים.

מימין: חיים כצמן ודורי סגל בעלי השליטה בגזית גלוב, צילום: עמית שעל מימין: חיים כצמן ודורי סגל בעלי השליטה בגזית גלוב | צילום: עמית שעל מימין: חיים כצמן ודורי סגל בעלי השליטה בגזית גלוב, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות