אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר הכלכלה: אשקיע 200 מיליון שקל בהכשרה מקצועית לתעשייה צילום: עומר מסינגר

שר הכלכלה: אשקיע 200 מיליון שקל בהכשרה מקצועית לתעשייה

אלי כהן נועד עם נציגי העסקים הקטנים והבינוניים והבטיח לפעול למען הקלה בהליכים הבירוקרטיים המקשים עליהם; הוא הסביר מדוע הוא שואב השראה מטראמפ

03.03.2017, 16:26 | אסנת ניר
"אשקיע 200 מיליון שקל בהכשרה מקצועית לתעשייה", כך הכריז אמש (ה') שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, בפני נציגי העסקים הקטנים והבינוניים במפגש שקיימה התאחדות המלאכה והתעשייה. כהן הסכים עם טענות בעלי העסקים כי הרגולציה בישראל מכבידה ביחס לעולם ואמר כי יפעל להקל על הליך רישוי העסקים, כפי שנעשה בתחום רישיון כיבוי האש, בו הרישוי ניתן על פי תצהיר של בעל העסק.

קראו עוד בכלכליסט

"אנו נימנע מהצעות חוק פופוליסטיות, אך יחד עם זאת יש פער עצום בין רווחת העובדים בישראל ליתר מדינות ה-OECD" אמר השר. זאת בתגובה לטענות שהשמיעו בעלי העסקים על הצעות חוק רבות המקודמות לרווחת העובדים, כשהנטל הכלכלי מהן מושת על המעסיקים, והן מקשות על עסקים קטנים לשרוד. בין היתר ציין השר כי בישראל שבוע העבודה הינו 43 שעות בשבוע וביתר המדינות המפותחות כ-40 ואף פחות מכך. כזכור כהן יזם עוד בטרם כניסתו לתפקיד חוק להארכת מספר סופי שבוע בשנה.

השר אלי כהן, צילום: טל אזולאי השר אלי כהן | צילום: טל אזולאי השר אלי כהן, צילום: טל אזולאי

נציגי העסקים הקטנים והבינוניים הציפו בפני השר כהן טענות בנוגע להכבדות אותן הם חווים, כרגולציה רבה וארנונה גבוהה לעסקים. כהן הסכים עם טענותיהם בדבר הרגולציה והשיב בנוגע לארנונה כי בפניהם עומדת האופציה לעבור לאזורים בהם הארנונה נמוכה יותר. השר הבהיר כי "מדיניות המשרד היא לקדם את התעשייה, המלאכה והעסקים הקטנים והבינוניים. אני מגיע מהמגזר הפרטי בו אתה נמדד בתוצאות, ואני פה כדי להראות תוצאות". כהן ציין כי מאז כניסתו לתפקיד לא היסס לעצור מכרזים בהם לא התקיימה התחייבות לרכש גומלין, וכי הוא מתכוון להגביר את הפיקוח על הנושא.

לדבריו, "אנחנו חיים בעידן טראמפ שאמנם מפזר לא מעט הבטחות, אך יש דבר אחד שהוא חוזר אליו באופן עקבי - סיוע לכלכלה, נושא בו הוא אף אינו חושש לאיים. אם נשיא הכלכלה החזקה בעולם דואג להילחם ולשמור על מעמדה הכלכלי של ארה"ב, מה נאמר אנחנו? כלכלה חזקה היא לא פחות חשובה ממדינה חזקה ביטחונית".

בין כלי הסיוע של משרד הכלכלה למגזר העסקי הזכיר השר מענקים בגובה של 870 מיליון שקל במרכז ההשקעות לתעשייה הישראלית ואת מטה כחול לבן, שפועל לקדם את התעשייה הישראלית.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות