אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיי במתקפה נגד הבדלנות הסקוטית: "לאומנות צרה של עצמאות בכל מחיר" צילום: שאטרסטוק

מיי במתקפה נגד הבדלנות הסקוטית: "לאומנות צרה של עצמאות בכל מחיר"

ר"מ בריטניה מאשימה את השרה הראשונה של סקוטלנד ניקולה סטרג'ן, המעוניינת במשאל עם נוסף בסוגיית עצמאות סקוטלנד, כי מקריבה את איכות החיים של אזרחיה

03.03.2017, 18:21 | שירות כלכליסט
ראשת ממשלת בריטניה תרזה מיי פתחה במתקפה נגד השרה הראשונה של סקוטלנד ניקולה סטרג'ן המעוניינת במשאל עם נוסף בסוגיית עצמאות סקוטלנד. בעקבות זאת, מיי האשימה אותה בהקרבת איכות החיים של הסקוטים לטובת היפרדות מבריטניה. "לאומנות צרה, שמתמקדת בעצמאות בכל מחיר ופוגעת בסקוטלנד", הגדירה מיי את הדרישה למשאל עם בנאום שנשאה היום (ו') בכנס של המפלגה השמרנית הסקוטית בגלזגו, "פוליטיקה היא לא משחק וממשלה אינה הפלטפורמה דרכה אפשר למלא אובססיות חוקתיות".

קראו עוד בכלכליסט

מיי, שצפויה להתניע בסוף החודש את תהליך עזיבת בריטניה את האיחוד האירופי (הברקזיט), שיימשך שנתיים, מנסה למנוע את קיומו באותה תקופה של משאל עם נוסף בסקוטלנד. ב-2014 נערך משאל העם הקודם בנושא עצמאות סקוטלנד, שהסתיים בהחלטת הרוב להישאר בבריטניה. אולם, לאחר שבמשאל העם ביוני על הברקזיט, הצביעו הסקוטים ברוב מוחץ בעד הישארות באיחוד האירופי, עלו מחדש הקולות בעד היפרדות, בין היתר מצד המפלגה הלאומית של סקוטלנד.

תרזה מיי, צילום: רויטרס תרזה מיי | צילום: רויטרס תרזה מיי, צילום: רויטרס

"אני לא חושבת שאנשים רוצים שיתקיים היום משאל עם נוסף", אמרה אתמול מיי בראיון ל-BBC, "הם רוצים שהממשלה בסקוטלנד תבצע את העבודה הרגילה שלה".

בנאומה היום האשימה מיי כי סטרג'ן מסכנת את איכות החיים ואיכות השירותים בסקוטלנד לטובת קידום האינטרס שלה לעזוב את בריטניה. עוד הדגישה מיי כי היא "אופטימית" לגבי עתיד בריטניה לאחר הברקזיט.

לדבריה, השוק הבריטי שווה לחברות הסקוטיות פי ארבעה יותר מאשר השוק של האיחוד האירופי, ולכן "אין שום טיעון כלכלי שתומך בהיפרדות מבריטניה, או בהתרופפות הקשרים שמחברים אותנו ביחד. אנחנו לא נישואי נוחות אלא איחוד אמיתי ומתמשך, שנבחן ברגעי המחלוקת והוכח כאמיתי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות