אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המכה החדשה של אלון מאסק: גל עזיבות בטסלה צילום: בלומברג

המכה החדשה של אלון מאסק: גל עזיבות בטסלה

בשנה האחרונה עזבו את החברה בכירים רבים, האחרון שבהם היה סמנכ"ל הכספים ג'ייסון ווילר שעבר מגוגל רק לפני שנה. שעות עבודה רבות מדי, יעדים שמשתנים תוך כדי תנועה ותרבות ארגונית לחוצה בהשראת אלון מאסק הן חלק מהסיבות לעזיבות

04.03.2017, 14:45 | בלומברג

טסלה מאבדת עובדים בתפקידי מפתח בתקופה הקריטית ביותר עבורה, בדיוק כאשר היא מנסה להחדיר לשוק את מודל סדאן 3 שלה – הדגם החשמלי החשוב ביותר של החברה עד כה. עזיבתו הצפויה של סמנכ"ל הכספים של החברה, ג'ייסון ווילר, שעליה הודיעה החברה רק 15 חודשים לאחר שעבר מגוגל לטסלה, מצטרפות לעזיבות נוספות שנרשמו בחודשים האחרונים בחברה. 

קראו עוד בכלכליסט

ווילר מצטרף לרשימה ארוכה של בכירים שעזבו את טסלה בשנה האחרונה, בהם סמנכ"ל התקשורת של החברה, סמנכ"ל הרגולציה, סמנכ"ל הייצור, המוצרים והתוכניות. לאחרונה איבדה טסלה את מארק ליפסקומב, סמנכ"ל משאבי האנוש שלה, ואת סטיש ג'ייאכנדרן, המנהל של הנדסת החומרה שלה.

טסלה מודל 3, צילום: יצרן טסלה מודל 3 | צילום: יצרן טסלה מודל 3, צילום: יצרן

בכירים לשעבר בטסלה, שביקשו לא להזדהות בשמם, ציינו מכלול של גורמים שהובילו לגל העזיבות בשנה האחרונה, ובכלל זה שעות העבודה המרובות הנובעים ממאמצי החברה להגיע להיקפי ייצור גבוהים, נטיית טסלה לשנות יעדים תוך כדי תנועה ותרבות ארגונית עתירת-מתחים המשקפת את המזג החם של המייסד והמנכ"ל אלון מאסק.

"טסלה נראית כמו חברה שנמתחת עד קצה גבול היכולת. הלחץ להוציא את מודל 3 לשוק משפיע על כולם, החל מעובדי רצפת הייצור ועד האנשים בצמרת", אמר לבלומברג דייב סאליבן, אנליסט בתעשיית הרכב בחברת "אוטו-פסיפיק".

בהודעת מייל אמר דובר מטעם טסלה כי שימור של כוח אדם מיומן הוא אחת המשימות החשובות ביותר של טסלה היות שזהו "אחד הנכסים העיקריים שלנו". הדובר ציין ששיעור העובדים העוזבים את החברה למעשה נמוך יותר מהממוצע בקרב חברות טכנולוגיה אחרות. 

בדומה לאחיותיה בתעשייה, ציינה טסלה בדוחות השנתיים שלה כי בין גורמי הסיכון לחברה, קיים הצורך למשוך ולשמר כוח אדם מיומן. עם זאת, השנה הוסיפה טסלה כי יש להשקיע מאמצים מיוחדים" על מנת לתמוך בתוכניות ההתרחבות של החברה כדי להגדיל את היקף ייצור הרכבים שלנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות