אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תודה לך רונלדיניו. על מסי צילום: רויטרס

תודה לך רונלדיניו. על מסי

בלי רונלדיניו שם בחדר ההלבשה של ברצלונה חניך לה מאסיה היה יכול להיות שחקן אחר לחלוטין. אולי אפילו יותר בסגנון של אנדרס אינייסטה וצ'אבי מאשר מסי. זה לא רע, כן? אבל גם לא מסי שאנחנו מכירים

04.03.2017, 12:45 | אוריאל דסקל

כשליאו מסי עלה לקבוצת הבוגרים של ברצלונה, חדר ההלבשה היה מורכב מקליקה ספרדית/קטלונית מקומית וקליקה ברזילאית/פורטוגלית/דרום אמריקאית.

קראו עוד בכלכליסט

בקליקה הפורטוגלית היו שחקנים כגון דקו, סילביניו, אדמילסון, ג'וליאנו בלטי ואחד, רונלדיניו. מסי, שאמנם גדל בתוך ברצלונה והכיר את כל חברי הקליקה הספרדית אבל דווקא החבורה הברזילאית לקחה אותו תחת כנפייה. 
ליאו מסי, צילום: איי אף פי ליאו מסי | צילום: איי אף פי ליאו מסי, צילום: איי אף פי

"רונלדיניו היה סופר חשוב עבורי", אמר מסי. "הייתי צעיר כשנכנסתי לחדר ההלבשה אבל הוא היה הראשון שניגש אליי ודאג לי".

מלבד החברות, רונלדיניו היווה גם מודל לחיקוי לשחקן הצעיר. מסי אף הודה שהוא היה צופה בקליפים של רונלדיניו ומנסה להעתיק את תנועות הגוף שלו, את התרגילים שלו על הכדור. "ניסיתי לחקות דברים קטנים שרונלדיניו עושה אבל בעיקרון, ניסיתי לחקות את הגישה שלו. של לשחק בשביל הכיף. כדורגל תמיד היה כיף עבורי ובגלל זה אני עושה את זה" סיפר.

עכשיו, קבלו את הדימיון במובים בווידאו הזה.

ההתפתחות של מסי והפיכתו לשחקן הטוב בעולם קשורה רבות לעובדה שרונלדיניו היה שם, בחדר ההלבשה של ברצלונה. הוא "הזריק" למסי את הסגנון הייחודי שלו ובכלל, לא מעט DNA ברזילאי. בלי רונלדיניו שם בחדר ההלבשה, מסי, חניך לה מאסיה, היה יכול להיות שחקן אחר לחלוטין. אולי אפילו יותר בסגנון של אנדרס אינייסטה וצ'אבי מאשר מסי. זה לא רע, כן? אבל גם לא מסי שאנחנו מכירים.

דמיינו לעצמכם מסי בלי שרונלדיניו ניגש אליו בחדר ההלבשה. או בלי רונלדיניו בכלל.

מסי הוא כדורגלן היברידי. כישורים ארגנטינאים, סגנון ברזילאי, מוח קאטלוני/ספרדי. ועל זה צריך להודות לרונלדיניו.

כמו כן, המהלכים החברתיים של רולנדיניו הובילו לכך שהיה לו מחליף טבעי בצורת מסי. והוא היה שם כדי להדריך אותו ואפילו לבשל לו את שערו הראשון בקבוצה הבוגרת.

האם למסי יש יורש טבעי כעת בברצלונה? כרגע לא. וייתכן גם שלא יהיה.

מדוע?

א' - המצב במועדון שונה לחלוטין מהתקופה בה מסי עלה מהבוגרים. ההיררכיה פחות עוסקת בניהול הספורט ומשאירה הרבה יותר מרחב פעולה לקבוצה הבוגרת - מה שגורם לעיסוק גדול הרבה יותר בהווה מאשר העתיד.

ב' - כפועל יוצא מכך, לה מאסיה בשפל בכל הקשור לכישרונות צעירים. רק 12 מ-21 השחקנים בברצלונה B הם מתחת לגיל 21. בניגוד לפפ גווארדיולה וטיטו וילאנובה, שגדלו בלה מאסיה וסמכו מספיק על בוגריה כדי לזרוק אותם למים העמוקים - לואיס אנריקה פחות סומך על השחקנים שגדלו במועדון. גם המועדון עצמו מעדיף להביא שחקנים מבחוץ במקום לעלות שחקנים מהנוער.

ג' - יוהן קרויף האב הרוחני המנוח של ברצלונה, תמיד היה שואל את המאמנים של הקבוצות הצעירות של המועדון "איך הקבוצה שיחקה". לא היה איכפת לו מניצחונות. הם היו צריכים לשחק את הסגנון שהוא רצה להנחיל במועדון וכפועל יוצא מזה לגדל שחקנים שמתאימים לסגנון הזה. כיום הניצחון חשוב הרבה יותר מהעקרונות להיררכיה של המועדון. לא בטוח שבמקרה כזה, שחקן צעיר כישרוני יכול להיכנס לחדר ההלבשה של הבוגרים ולקבל את ההדרכה והחום שהוא צריך כדי לפרוח.

ד' - האם נראה מחליף טבעי למסי מתוך המועדון? לא כפי שהמועדון מתנהל כרגע, לא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות