אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניסנקורן: "ההקלטות מוכיחות - כבל ויחימוביץ' לא מתעניינים בהסתדרות" צילום: אוהד צויגנברג

ניסנקורן: "ההקלטות מוכיחות - כבל ויחימוביץ' לא מתעניינים בהסתדרות"

יו"ר ההסתדרות התייחס הבוקר לחשיפת ההקלטות המעידות על דיל בין שלי יחימוביץ' לאיתן כבל: "בפוליטיקה מותר לעשות דילים, אבל אסור לשקר לציבור. מה שקרה הוא מאוד מאוד חמור"

04.03.2017, 13:49 | ליאור גוטמן

"כבל ויחימוביץ' הופכים את ההסתדרות לשדה משחק פוליטי. ההקלטות מוכיחות שלא מעניינים אותם העובדים וההסתדרות" - כך התייחס היום (שבת) יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן להקלטות של איתן כבל שפורסמו ביום חמישי, ובהן הוא נשמע מודה שהיה דיל בינו לבין שלי יחימוביץ' - היא תתמול בו לראשות מפלגת העבודה, והוא יתמוך בה לראשות ההסתדרות. ההבוקר אמר כבל את הדברים במסגרת אירוע שבת תרבות בחולון.

קראו עוד בכלכליסט

לדבריו חשיפת ההקלטות שמעידות על דיל לכאורה בין השניים ושלוו אתמול בטיוטת מסמך הבנות בין הצדדים, מעידות לכאורה שהמהלך ביניהם תוכנן מראש. "כבל ויחימוביץ' שיקרו לציבור 4 פעמים. הם שיקרו פעם אחת לי כשאמרתי שיש דיל והם הכפישו אותי, הם שיקרו פעם שנייה כשאחרים אמרו שיש דיל והם הכפישו אותם, הם שיקרו פעם שלישית כשהתפרסם הסרטון בחמישי והם הכחישו ופעם רביעית כשהתפרסם המסמך אתמול שמוכיח את הדיל והם עדיין מכחישים".

זה מול זו: יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ושלי יחימוביץ המתמודדים על ראשות ההסתדרות, צילום: יובל חן זה מול זו: יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ושלי יחימוביץ המתמודדים על ראשות ההסתדרות | צילום: יובל חן זה מול זו: יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ושלי יחימוביץ המתמודדים על ראשות ההסתדרות, צילום: יובל חן

ניסנקורן אמר כי "מותר לעשות דילים ובפוליטיקה יש הסכמים קואליציונים, אבל אסור לשקר לציבור ומה שקרה הוא מאוד מאוד חמור. הבעיה היא שא' הם עושים דברים בהסתר, מי שמסתיר יש לו מה להסתיר, וב' שההסתדרות לא מעניינת אותם".

בהתייחסו ליריבתו אמר ניסנקורן: "שלי היססה חודשים שלמים, היא חיכתה למתנה - או ראשות ההסתדרות או ראשות מפלגת העבודה. בשבילה זה מקפצה, אבל אני מברך על הבחירות, יש הליך דמוקרטי והציבור יחליט. אני חי את ההסתדרות מעל 20 שנה. אני חיי עובדים וגמלאים 24/7. ההסתדרות היא העוגן של העובדים והגמלאים, ומה שאני אומר אני מקיים. הציבור ילך עם מי שמביא תוצאות ואומר את האמת".

ניסנקורן המשיך ואמר כי הוא "מאוד מצטער על כך שהסיפור של ההסתדרות הולך להכפשות ומתייחסים להסתדרות ככלי משחק פוליטי במקום למהות".

שלי יחימוביץ' על דברי אבי ניסנקורן בשבתרבות: "הדיל המושחת והמסואב האמיתי היחיד הוא הדיל בין משפחת עיני ובין עושה דברם אבי ניסנקורן. הוא הומלך על ידם, מנוהל על ידיהם, וממנה את אנשיהם. עצם הצגת מועמדותו כאילו היה מדובר באדם עצמאי היא שקר וכזב, וממנה נגזרים סדרת הסכמים מושחתים שנכרתו כדי להימנע מבחירות דמוקרטיות. ניסנקורן מתמודד מטעם סיעת עוגן שהמנכ"ל ובא הכוח שלה הוא בני עיני, אחיו של עופר עיני, בלעדיהם לעולם לא יכול היה לכהן או להתמודד, והוא שבוי בידיהם ובידי האינטרסים שלהם לחלוטין. העובדים היחידים שמעניינים באמת את ניסנקורן הם העובדים בני ועופר עיני. הגיע הזמן ליטול את ההסתדרות מאחיזתה המשחיתה של משפחת עיני ולהשיבה לעובדים".

עוד אמרה יחימוביץ': "דבריו של ניסנקורן היום הם תיבת מסרים מדוקלמת בידי יועצי תקשורת רבים מספור, שציבור העובדים מממן אותם משכרו הדל. אין להם ערך, משום שלא הוא עצמו מתמודד לראשות ההסתדרות אלא שולחיו. המנהלים קרב על לשמר את אחיזתם בכסף ובנדל"ן של העובדים. 18 מיליון שקלים מכספי העובדים הוקצו פורמלית לקמפיין של ניסנקורן. ואפילו הם בטלים בששים לעומת הכסף ששורפת ההסתדרות".

 

איתן כבל בתגובה: "גם בשבת תרבות לא מהססת הבובה על חוט שנקראת עו"ד אבי ניסנקורן לצטט את דברי משפחת עיני שהיא המשפחה השלטת בהסתדרות. מועמדותה של ח"כ שלי יחימוביץ מטילה אימה על המשפחה השלטת ועל נושא כליהם עו"ד אבי ניסנקורן ולכן הם מנסים בכל השיטות של המאפיה למנוע מחמש מאות שלושים אלף חברות וחברי הסתדרות לבחור את מנהיגתם."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות