אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"לית ארנה מיכל פוקס עוזבת את הספינה הטובעת צילום: מאיר פרטוש

מנכ"לית ארנה מיכל פוקס עוזבת את הספינה הטובעת

פוקס התפטרה מחברת הקניונים שמצויה בגירעון של 333 מיליון שקל. בין 2014 ל־2015 משכה פוקס שכר בעלות 1.3 מיליון שקל

05.03.2017, 07:29 | אורן פרוינד

מיכל פוקס, המנכ"לית והיועצת המשפטית של חברת הקניונים ארנה גרופ, הודיעה על התפטרות מתפקידה. פוקס תעזוב בסוף מרץ את ארנה גרופ שמחזיקה היום בקניון ארנה בנהריה, קניון סטאר סנטר באשדוד ובקרקעות בקזחסטאן, זאת לאחר כהונה של שלוש שנים בחברה.  

קראו עוד בכלכליסט

פוקס תהיה חברת הנהלה שנייה לעזוב לאחר שהדח"צ מרדכי ביגניץ עזב אותה בינואר האחרון לאחר כהונה של עשר שנים. לפוקס טרם נמצא מחליף או מחליפה. בין השנים 2014–2015 קיבלה פוקס שכר בעלות של 1.3 מיליון שקל בלבד. טרם פורסמו נתונים לגבי 2016.

פוקס משאירה אחריה חברה מסובכת עם גירעון של 333 מיליון שקל בהון החוזר, הפסד של 35 מיליון שקל בתשעת החודשים הראשונים של 2016, וחברה שנשענת אך ורק על הזרמות מצד הבעלים שלה (61%) מרכוס וובר השוויצרי.

פוקס הגיעה לחברה בתור יועצת משפטית ומונתה על ידי וובר למנכ"לית בניסיון לחלץ אותה ממשבר נזילות וירידת שווי מתמשכת בנכסים שלה. פוקס ספגה ביקורות קשות לניהול קלוקל מטעם, הפניקס, השותפה (25%) בקניון סטאר סנטר באשדוד ורוני מאנה, מי שהיה לטענתו המתווך בעסקת מכירת קניון ארנה הרצליה, שאף תבע את פוקס באופן אישי בטענה שלא שילמה לו את התגמול המגיע לו (5.8 מיליון שקל) על התיווך בעסקה. בחודש האחרון קיבל בית המשפט המחוזי בתל אביב את טענותיו של מאנה והטיל צו עיקול זמני על נכסיה ארנה והחברה־הבת אס.אל.אס מפרשים בגובה 5.8 מיליון שקל.

פוקס היתה אחראית בין השאר על פתיחת קניון ארנה בנהריה שלא הצליח למשוך אליו שוכרי עוגן משמעותיים. שיעור התפוסה של הקניון נכון לסוף הרבעון השלישי של 2016 עומד על 76% בלבד ושוויו ירד מאז ההקמה ועד היום ב־3%. גם שיעורי התפוסה בקניון ארנה הרצליה המשיכו להדרדר והיום עומדים על 74% (לעומת 81% ב־2015).

מיכל פוקס מסרה בתגובה: "אין קשר בין הארועים שברקע להחלטתי, שהתקבלה מנסיבות אישיות".

קניון ארנה הרצליה, צילום: קובי בכר קניון ארנה הרצליה | צילום: קובי בכר קניון ארנה הרצליה, צילום: קובי בכר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
יש נסיבות בשוק, לא בהכרח ניהול לא טוב
היא יכולה להיות מאוד מוכשרת ושהחברה לא תצליח ולחילופין, מנכ"ל החברה שאני עובד בה הוא חסר יציבות (התפרצויות זעם, קבלת החלטות אמוציונאלית, מחליט ברגע לפטר משהו ופתאום חושב שהוא לא מביא מספיק תמורה- בלי קשר למצב בפועל), בקושי מגיע ואין לו מושג מה מתנהל בחברה בכלל.
לא צריך סתם לקטול  |  08.03.17
לכל התגובות