אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ממשיכה לצמצם: סין מציבה יעד צמיחה של 6.5% ל-2017  צילום: בלומברג

ממשיכה לצמצם: סין מציבה יעד צמיחה של 6.5% ל-2017

ראש הממשלה לי קאיצ'אנג: "אנו חייבים להיות ערוכים לעלייה ברמת הסיכון - נקים חומת הגנה נגד סיכונים פיננסיים". את 2016 חתמה סין עם צמיחה של 6.7% - הרמה הנמוכה ב-26 השנים האחרונות

05.03.2017, 09:02 | מיקי גרינפלד

סין קובעת יעד צמיחה צנוע: הכלכלה השנייה בגודלה בעולם מציבה לשנת 2017 יעד התרחבות בסביבה של  6.5% - כך הודיע הלילה ראש ממשלת סין, לי קאיצ'אנג (Li Keqiang) בפתיחת הכינוס השנתי של הפרלמנט. יעד הגירעון התקציבי עומד על 3%.  

קראו עוד בכלכליסט

 את שנת 2016 חתמה סין בצמיחה של 6.7%, הרמה הנמוכה ביותר ב-26 השנים האחרונות - אך בטווח התחזית שהציבה סין בשנה שעברה, שעמד על בין 6.5% ל-7%.

הנהגת סין מובילה בשנים האחרונות שורה של רפורמות כלכליות ופיננסיות, מרסנות בעיקרן, במטרה לצמצם את רמת הסיכונים למשק - מהלך שמצמצם את שיעורי הצמיחה הגבוהים במדינה.

"במצב הנוכחי, הסיכונים המערכתיים הם תחת שליטה. אך אנו חייבים להיות ערים וערוכים לעלייה ברמת הסיכון. נוודא קיומה של התנהלות מסודרת בסקטור הפיננסי ונקים חומת הגנה נגד סיכונים פיננסיים", אמר ראש הממשלה.  

סין מתמודדת עם רמות חוב שלא מפסיקות לגדול, ברמה הממשלתיות, במגזר העסקי ובמשקי הבית. הבנקים של סין חילקו בשנה שעברה הלוואות בהיקף שיא של 12.65 טריליון יואן (1.83 טריליון דולר). 

התמודדות לא פשוטה ניצבת בפני סין בשוק התעסוקה. היעד הוא לייצר 11 מיליון משרות חדשות במהלך 2017, בשעה שמספר האזרחים הצפויים להיכנס לשוק העבודה במהלך השנה עומד על פי התחזיות הממשלתיות על כ-15 מיליון.  "יעד המשרות העירוניות השנתי גבוה במיליון מזה של שנה שעברה, והוא משקף את החשיבות הרבה שאנו מייחסים לתעסוקה... לנוכח הכוונה לצמצם עודפים בחברות, נידרש לסייע לעובדים שיפוטרו", אמר בעניין זה ראש הממשלה.

במסגרת התוכניות הפיסקאליות בשנה החדשה, ממשלת סין מתכוונת להשלים רפורמות בלמעלה מ-100 חברות ממשליות, לסגור שורה ארוכה של חברות מפסידות או בעלות חובות גבוהים מדי.

במקביל, במסגרת הניסיון לשפר את רמות הזיהום מתכוונת סין לסגור תחנות כוח מבוססות פחם בהיקף ייצור של 50 מיליון קילוואט - בזאת במקביל לצמצום בייצור ברזל ובהפקת הפחם.

ראש ממשלת סין לי קאיצ ראש ממשלת סין לי קאיצ'אנג | צילום: בלומברג ראש ממשלת סין לי קאיצ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות