אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שביתה בכדורגל הארגנטינאי: השחקנים לא מקבלים שכר כבר חודשים צילום: איי אף פי

שביתה בכדורגל הארגנטינאי: השחקנים לא מקבלים שכר כבר חודשים

מועדונים רבים במדינה נמצאים במצב כלכלי קשה ביותר. איגוד הכדורגלנים הארגנטינאים הודיעו שלא יפסיקו את השביתה עד שלא ישלמו לשחקנים את מה שמגיע להם

05.03.2017, 12:51 | שירות כלכליסט
התאחדות הכדורגל של ארגנטינה דחתה את תחילת העונה בשתי הליגות הבכורות במדינה - זאת לאחר שביום שישי התפוצץ המשא ומתן עם איגוד השחקנים.

קראו עוד בכלכליסט

ריבר פלייט, בוקה ג ריבר פלייט, בוקה ג'וניורס | צילום: איי אף פי ריבר פלייט, בוקה ג

מועדונים רבים בארגנטינה במצב כלכלי מזעזע ולא שילמו לשחקנים כבר מספר חודשים. איגוד הכדורגלנים הארגנטינאים ציינו שלא יחזרו משביתה עד שלא ישלמו לשחקנים מה שמגיע להם.

בנוסף, יש משבר גדול בהתאחדות הכדורגל הארגנטינאית בעקבות שחיתות בהסכמי הטלוויזיה שעדיין לא נחתמו. הליגה היתה אמורה לחזור לפעילות מלאה לפני חודש אך בגלל חוסר היכולת של ההתאחדות הכדורגל המקומית לחתום על הסכם זכויות שידור חדש, נדחתה. בעקבות המחסור בהכנסות, הקבוצות הפסיקו לשלם לשחקנים.

הממשלה ניסתה למנוע את השביתה עם תשלום של 22 מיליון דולר - כפיצוי על ביטול הסכם זכויות השידור של ההתאחדות עם הערוץ הממשלתי, אך איגוד השחקנים טוען שהכסף הזה לא מכסה את החובות לשחקנים.

האיגוד טוען שהמועדונים חיים על כסף שאינו שלהם וחייבים מיליונים לבנקים ולמוסדות פיננסים שונים. בנוסף, מתנהלת חקירה של ארגונים בינלאומיים שונים, כולל פיפ"א ו-FBI בנוגע להתנהלות ההתאחדות לכדורגל בתקופת שליטתו של חוליו גרונדונה, היו"ר המושחת וסגן נשיא פיפ"א שמת ב-2014.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות