אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ מבקש מהקונגרס לחקור אם ממשל אובמה צותת לטלפונים שלו צילום: איי פי, אי פי איי

טראמפ מבקש מהקונגרס לחקור אם ממשל אובמה צותת לטלפונים שלו

אתמול פרסם טראמפ סדרת ציוצים בה האשים את אובמה כי צותת לטלפונים שלו במגדל טראמפ לפני הבחירות; היום הוא מבקש מהקונגרס לחקור את הנושא

05.03.2017, 17:04 | שירות כלכליסט

הבית הלבן ביקש היום (יום א') מהקונגרס לבחון אם ממשלו של ברק אובמה ניצל לרעה את סמכותו, וצותת לדונלד טראמפ במהלך מערכת הבחירות לנשיאות.

קראו עוד בכלכליסט

דובר הבית הלבן, שון ספייסר, אמר כי "דיווחים הנוגעים על חקירות שייתכן כי החלו מסיבות פוליטיות לפני בחירות 2016 - הם מאוד מטרידים".

"לדבריו, הנשיא טראמפ מבקש כי כחלק מהחקירה על פעילות רוסית - ועדות המודיעין בקונגרס ינצלו את סמכות הפיקוח שלהן כדי לקבוע אם הרשות המבצעת חרגה מסמכותה ב-2016", הוא הוסיף כי הבית הלבן וטראמפ לא יתבטאו בנושא בהמשך "עד שתתבצע חקירה".

אובמה וטראמפ, צילום: איי פי אובמה וטראמפ | צילום: איי פי אובמה וטראמפ, צילום: איי פי

אתמול הדהים טראמפ לאחר שהאשים את אובמה כי צותת לטלפונים שלו במגדל טראמפ לפני הבחירות. הנשיא צייץ: "נורא, בדיוק גיליתי שאובמה צותת לי במגדלי טראמפ מעט לפני הניצחון. הוא לא מצא כלום. זה מקארתיזם!". בציוץ נוסף שפרסם לאחר מכן כתב: "האם זה חוקי שנשיא מכהן יצותת במהלך מרוץ הבחירות? זהו שפל חדש". לאחר מכן צייץ שוב: "אני מתערב שעורך דין טוב יכול להרים תיק נהדר מהעובדה שהנשיא אובמה האזין לטלפונים שלי באוקטובר, ממש לפני הבחירות!". הנשיא האמריקאי סיים את ההתקפה שלו בציוץ נוסף: "כמה נמוך ירד הנשיא אובמה כשהאזין לטלפונים שלי במהלך הליך הבחירות הקדוש. זה כמו פרשת ווטרגייט. אדם רע (או חולני)!".

דוברו של אובמה דחה אתמול בתוקף את טענתו של הנשיא המכהן דונלד טראמפ שממשל אובמה צותת לו במגדל טראמפ במהלך קמפיין הבחירות לנשיאות. בהודעה רשמית שפרסם אמר: "לא הנשיא אובמה ולא שום גורם אחר בבית הלבן הורה אי פעם לצותת לאזרח אמריקני כלשהו. כל טענה אחרת היא פשוט שקר".

גם בן רודס, לשעבר היועץ של אובמה, הגיב בטוויטר: "שום נשיא אינו יכול לצותת. ההגבלות האלה נקבעו כדי להגן על אזרחים מאנשים כמוך". בתגובה על טענתו של טראמפ שעורך דין טוב יכול לדאוג ליצור תיק גדול, צייץ רודס: "לא, הוא לא יכול. רק שקרן יכול לעשות את זה". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות