אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי ארנסט אנד יאנג מחריפים את מאבקם: השביתו את סניף חיפה ויעכבו הגשת דוחות צילום: יח"צ

עובדי ארנסט אנד יאנג מחריפים את מאבקם: השביתו את סניף חיפה ויעכבו הגשת דוחות

בהמשך השבוע מתוכננת השבתה של יתר ארבעת סניפי הפירמה, סניף אחר בכל יום. יו״ר התאגדות הפירמה, אהד כהן: "אמרנו להם שאם החברה מפסידה נוותר על דרישותינו, אבל לא מוכנים להציג בפנינו נתונים"

05.03.2017, 19:43 | אסנת ניר

עובדי ארנסט אנד יאנג השביתו היום את סניף חיפה המונה מעל 200 עובדים. בהמשך השבוע מתוכננת השבתה של יתר ארבעת סניפי הפירמה, סניף אחר בכל יום

יו״ר התאגדות הפירמה, אהד כהן, הסביר לכלכליסט כי ההחלטה להתחיל מסניף חיפה נובעת מהעובדה כי מדובר בסניף קטן של כמאתיים עובדים, שנחשב למשרד משפחתי בו לא ישבתו: התחלנו מהמקומות הרגישים, בחמישי השבתנו את אשכול הייטק, שנחשב למקום מבוקש לעבוד בו והיום את חיפה".

שיבושי העובדים עולים בתקופה רגישה מבחינת פירמת ראיית החשבון, האחראית לדוחות הכספיים של כשליש מהחברות הציבוריות המובילות במשק, תקופת הגשת הדו״חות הכספיים של החברות הציבוריות הגדולות. לדברי אהד, דו"ח כספי של חברה גדולה שהיה אמור להיחתם הבוקר עוכב במשך מספר שעות וכי יהיו עיכובים נוספים בהמשך: "בתקופת עונת הדו"חות אנו רגילים לעבוד כשתיים עשרה שעות לפחות ביום. סניף חיפה היה כמעט ריק היום ובשבוע הקרוב כל מחלקה מתוכננת לשבות ביום אחר, צעד שיצור עיכוב ואם לא תהיה ברירה נשבית את כל הפירמה". אהד מוסיף כי ידוע לו כי לקוחות מודאגים התקשרו לחברה.

הפגנת עובדי ארנסט אנד יאנג (בשבוע שעבר), צילום: יח"צ הפגנת עובדי ארנסט אנד יאנג (בשבוע שעבר) | צילום: יח"צ הפגנת עובדי ארנסט אנד יאנג (בשבוע שעבר), צילום: יח"צ

התאגדות העובדים בפירמה המונה למעלה מאלף איש נוסדה לפני כשנה ופחות מיממה לאחר הקמתה הכירה ההנהלה ביציגות העובדים בהסתדרות. הדרישה המרכזית במשא ומתן היא להסכם קיבוצי לצורך הסדרת התנאים, בראשם קרן השתלמות וסבסוד ארוחות צהריים, והסדרת ביטחונם התעסוקתי של העובדים. "הדינאמיקה במשרד היא שמתייחסים לעובדים כזמניים ושאתה אמור להיות אסיר תודה ולנשק את הקרקע של המשרדים על זה שאתה עובד שם", אומר כהן, "אבל המציאות רחוקה שנות אור, עובדים לא היו מצביעים ברגליים אם לא היו מרגישים ככה. סטאז'רים מתחילים בשכר מינימום ולמעל 90% מהעובדים אין קרן השתלמות וסבסוד ארוחות צהריים".

כהן מוסיף כי ההנהלה טוענת בפניהם כי דרישותיהם עולים בתקופה שאינה טובה מבחינת הפירמה, תקופה בה אינם רווחיים: "אנחנו אנשי כספים וקשה למסמס אותנו" אומר כהן, "אמרנו להם שאם החברה מפסידה נוותר על דרישותינו, אבל לא מוכנים להציג בפנינו נתונים".

סכסוך עבודה הוכרז לפני כשלושה שבועות. במהלך החודש האחרון חלה התקדמות במו״מ בין שני הצדדים, אך זה התפוצץ בשבוע שעבר, פתחו עובדי הפירמה במחאה במסגרתה הפגינו ברחבת הבניין המרכזי בת״א והשביתו את מחלקת ההיטק בחברה, הנחשבת ליוקרתית, בחמישי האחרון.

מey- נמסר בתגובה: "הנהלת הפירמה סבורה כי לסכסוך העבודה שהוכרז על ידי ועד העובדים וההסתדרות לפני ימים בודדים אין מקום לאור ההסכמות אליהן הגיעו הצדדים במהלך המו"מ שהתנהל בשנה החולפת. את המו"מ יש להמשיך ולנהל בדרך של התדיינות ולא בדרך של שביתות או עיצומים ואנו מצפים מנציגות העובדים להמשיך בהידברות עם ההנהלה סביב שולחן הדיונים ומתוך כבוד והערכה הדדית ומתוך אחריות כלפי עובדי הפירמה, מנהליה, שותפיה ולקוחותיה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

7.
4 שנים של ניצול, יצאתי עם קופת פיצויים של 20 אלף
המשרדים הללו סמכו על פחד המתמחים והעובדים להתמרד נגדם מחשש שישרפו בשוק העבודה. עבדתי שם 4 שנים, זה שאין קרן השתלמות זאת הבעיה הכי קטנה. הייתי עובדת 14 שעות במינימום כל יום. והדבר הכי נורא, שעל כל שעה נוספת הייתי מקבלת 30% פחות משעה רגילה!! הייתי מקבלת פחות משמעותית על שעות נוספות! בגלל תחמוני שכר שעושים שם. כל העלאת שכר שהיינו מקבלים היו שמים בחלק הנסיעות בשכר, החלק שלא נחשב שכר ברוטו, כך שהשכר ממנו משולמות ונגזרות ההפקדות לקופות פנסיה כמו גם תשלום שעות נוספות היה נלקח משכר שהוא נמוך מהבפועל.
עובדת EY לשעבר  |  07.03.17
3.
האם יהיה עיכוב בביקורת
אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו עיכוב בהגשת הדוחות הזמן קצר , על ההנהלה לעשות משהו בנידון , לא מכבד את המקום, מצידי תביאו עובדים אחרים שיעשו את העבודה. אבל תכבדו את עצמכם . בשולי הדברים אוסיף שהמשרדים האחרים מנצלים את המצב , וכבר פנו אלינו 2 משרדים גדולים , אבל אני נאמן , כנראה עד גבול מסויים ,בשורות טובות , משה.
משה , לקוח מודאג  |  05.03.17
לכל התגובות