אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי הזינוק והגיוס: אנליסטים חתכו ההמלצה למניית קייט פארמה צילום: Todd Cheney / UCLA Photography

אחרי הזינוק והגיוס: אנליסטים חתכו ההמלצה למניית קייט פארמה

חברת הביומד מינפה הצלחה בניסוי וגייסה 355 מיליון דולר בסוף השבוע. בנק ההשקעות סטיפל הוריד המלצה להחזק

06.03.2017, 06:58 | דרור רייך

קייט פארמה השלימה בסוף השבוע האחרון את השילוש הקדוש של שוק הביומד: הצלחה בניסוי, זינוק במניה שממונפת לגיוס הון והורדת המלצה. האנליסט תומאס שרדר (Shrader) מבנק ההשקעות סטיפל (Stifel) שינה את ההמלצה למניית קייט פארמה מקנייה להחזק עם מחיר יעד של 74 דולר. זאת לעומת מחירה בתום המסחר בארה"ב של 72.5 דולר ולאחר ירידה של 3.5%. 

קראו עוד בכלכליסט

בדרך לאישור לא פשוט

שרדר מציין כי למרות זינוק של 62% מתחילת השנה, הודעת החברה על נתונים אופטימיים ממחקרי הטיפול בסרטן שלה והעובדה שהנתונים "משכנעים", קייט צפויה להתמודד עם השקה ייחודית שעשויה לנוע באטיות. כמו כן, למרות הסיכויים הגבוהים לאישור התרופה, בבית ההשקעות לא מאמינים לטענות כי קייט עשויה להירכש ולהציף ערך לבעלי המניות. "יש רק קומץ של חברות מתוחכמות מספיק כדי לרכוש את קייט פארמה מבלי להרוס את החברה (אמג'ן, רוש פרמצבטיקה או חברת הביוטכנולוגיה Genentech האמריקאית), אבל הן מעורבות יותר מדי עם המתחרים", ציינו בבנק ההשקעות.

בשבוע שעבר, לאחר הדיווח המעודד של קייט פארמה על הצלחה בניסוי הקליני, הודיעה החברה על הנפקת מניות לציבור. חברת הביומד הישראלית הנפיקה 4,750,000 מניות רגילות והעניקה במקביל לחתמים אופציה לרכישה נוספת של 712,500 מניות. בית ההשקעות ג'פריז ניהל את ההנפקה מטעמה של קייט פארמה שהסתכמה ב־355 מיליון דולר.

אריה בלדגרין מייסד קייט פארמה אריה בלדגרין מייסד קייט פארמה אריה בלדגרין מייסד קייט פארמה

הניסוי שריפד את הדרך

הצעד מגיע לאחר זינוק דו־ספרתי בשער המניה בשלושת הימים שקדמו לכך, בעקבות הודעתה על הצלחה בניסוי קליני. ההנפקה הגדילה ב־9.5% את מספר המניות המונפקות של קייט פארמה. קייט הודיעה על הצלחה בניסוי קליני בחולים בסרטן מסוג לימפומה שאינה הודג'קין. על פי ההודעה, מתוך 101 החולים שהשתתפו בניסוי, 41% חוו נסיגה במחלה.

במקביל דיווחה קייט פארמה על הפסד של 1.31 דולר למניה ברבעון האחרון של 2016, נמוך מתחזית האנליסטים להפסד של 1.75 דולר למניה. הכנסותיה באותה תקופה עמדו על 4.9 מיליון דולר לעומת תחזיות להכנסות של 5.4 מיליון דולר.

קייט פארמה מפתחת טיפול מבוסס הנדסה גנטית של מערכת החיסון, המכוון את המערכת לתקיפת גידולים סרטניים שממסכים את עצמם מפניה. אריה בלדגרין ייסד את החברה ב־2009, והוא מכהן כיו"ר וכמנכ"ל החברה. החברה הונפקה בנאסד"ק ב־2014 במחיר של 17 דולר למניה, וגייסה בהנפקה הראשונית 150 מיליון דולר. זינוק במניה הוביל אותה בנובמבר 2015 לשיא של 87 דולר. היום קייט פארמה נסחרת לפי שווי שוק של 3.6 מיליארד דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות