אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פתרון לאלימות בכדורגל? לגליזציה של חוליגניזם צילום: איי אף פי

פתרון לאלימות בכדורגל? לגליזציה של חוליגניזם

פוליטיקאי רוסי מציע "לפתור" את בעיית החוליגניזם ברוסיה לקראת מונדיאל 2018 על ידי הפיכת החוליגניזם לספורט רשמי

06.03.2017, 08:47 | שירות כלכליסט
פוליטיקאי רוסי מציע "לפתור" את בעיית החוליגניזם ברוסיה לקראת מונדיאל 2018 על ידי הפיכת החוליגניזם לספורט רשמי.

קראו עוד בכלכליסט

איגור לבדב, פוליטיקאי ימין רוסי, כתב חוקים ל"דראקה" - המילה הרוסית לקרב - כדי לאפשר ל-20 "מתחרים" לא חוקיים להשתתף בקרב רחוב.

במהלך יורו 2016 קבוצות של חוליגנים רוסים מאורגנים שמומנו על ידי מפלגות הימין ברוסיה, התחילו קרבות עם אוהדים אנגלים לא מאורגנים. מה שהוביל למהומות גדולות בדרום צרפת. החוליגנים הרוסים גורשו מצרפת וחלקם קיבלו סטטוס של גיבורים ברוסיה.

המשטרה משמשת לעתים כמגן אנושי, צילום: איי אף פי המשטרה משמשת לעתים כמגן אנושי | צילום: איי אף פי המשטרה משמשת לעתים כמגן אנושי, צילום: איי אף פי

לבדב אמר בזמנו שהוא לא "רואה שום דבר נורא באוהדים שנלחמים זה בזה". הוא עודד את החוליגנים הרוסים שהכו אוהדים אנגלים ומערב אירופאים.

רוסיה אמורה לארח את מונדיאל 2018 בקיץ הבא. לבדב, שמייצג את מפלגת "הליברל דמוקרטית הרוסית" הוא גם חבר בוועד המנהל של התאחדות הכדורגל הרוסית.

הוא פרסם את ההצעה שלו באתר המפלגה והוסיף: "רוסיה תהיה חלוצה בענף ספורט חדש. אוהדים יגיעו וירצו ללכת מכות. והם יקבלו תשובה: אנחנו מקבלים את האתגר. נפגש באצטדיון, תקבלו שעה".

ככל הנראה, אוהדים יצטרכו לקבל תעודת זהות מיוחדת כדי להיכנס למשחקים במונדיאל רוסיה ולגביע הקונפדרציות. לפי "הבטחות" של חוליגנים מקומיים, לאוהדים הזרים - בעיקר האנגלים ואפריקאים - צפוי "גיהנום" ברוסיה. נשיא פיפ"א ג'יאני אינפנטינו, אמר שהוא לא מודאג כלל מהאיום החוליגניזם ברוסיה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות