אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאחר 16 חודשים כממלא מקום: כלל ביוטכנולוגיה ממנה את עפר גונן למנכ"ל צילום: ערן לביא

לאחר 16 חודשים כממלא מקום: כלל ביוטכנולוגיה ממנה את עפר גונן למנכ"ל

גונן כיהן כ-12 שנים כסמנכ"ל כת"ב, תחת המנכ"ל הקודם ראובן קרופיק - הוא נבחר לתפקיד לאחר שוועדת איתור בחנה שורה של מועמדים באירופה ובארה"ב

06.03.2017, 09:21 | מיקי גרינפלד

לקח זמן, אבל בסופו של דבר ההחלטה נפלה. 16 חודשים לאחר מינויו של עפר גונן כממלא מקום מנכ"ל בכלל ביוטכנולוגיה החליט דירקטוריון החברה על מינויו הרשמי כמנכ"ל.  

קראו עוד בכלכליסט

גונן נבחר לאחר שוועדת איתור בחנה שורה של מועמדים ברחבי העולם. הוא מלווה את כלל ביוטכנולוגיה במשך שנים לא מעטות, וכיהן כסמנכ"ל החברה לאורך 12 שנה תחת המנכ"ל הקודם ראובן קרופניק. הוא מונה לתפקיד ממלא מקום המנכ"ל לאחר פרישתו של קרופיק ברבעון האחרון של 2015.

 בהשכלתו גונן הוא בעל תואר ראשון בפיזיקה, כימיה ומתמטיקה מהאוניברסיטה העברית בירושלים ובעל תואר שני בכלכלה ומימון מאוניברסיטת תל אביב.

בהודעת החברה על המינוי נאמר: "בשנה וחצי האחרונות התמקד דירקטוריון החברה בביצוע שינוי ניהולי מקיף בחברה. במסגרת השינוי הוחלפו מרבית בעלי התפקידים ומונתה ועדה לאיתור מנכ"ל שנעזרה בחברת השמה בין-לאומית, שערכה תהליך איתור יסודי בארה"ב ובאירופה. המועמד הפנימי היה מר עפר גונן" .

במקביל הודיעה החברה כי Luc Therapeuticsc המוחזקת על ידי החברה התקשרה בהסכם לרכישת Ataxion . בדרך של מיזוג. אטקסיון היא חברה אמריקאית פרטית המפתחת תרופות שמטרתן להסדיר את הפעילות העצבית ב-Cerebellum (חלק ממערכת העצבים המרכזית האחראי בין השאר על הקואורדינציה) וזאת לצורך טיפול בהפרעות תנועה שונות. אטקסיון צפויה להתחיל בניסויים קליניים במהלך שנת 2018.

כלל ביוטכנולוגיה היא חברת השקעות בתחום מדעי החיים. לחברות הפורטפוליו המקומיות המרכזיות שלה הן מדיוונד, העוסקת בתחום ריפוי הפצע (43%), קיורטק המפתחת תרופות לסרטן (53%), גמידה סל העוסקת בתחום תאי הגזע (18%), ביוקנסל המפתחת תרופות לסרטן (57%).

 

אתמול הודיעה החברה על רכישת חלקה של טבע בגמידה סל, נתח של 5%, תמורת 6 מיליון דולר במניות החברה - בכך תגדיל טבע את החזקתה בכלל ביוט' מ-14% ל-17.5%.

עפר גונן, מנכ"ל כלל ביוטנולוגיה , צילום: ערן לביא עפר גונן, מנכ"ל כלל ביוטנולוגיה | צילום: ערן לביא עפר גונן, מנכ"ל כלל ביוטנולוגיה , צילום: ערן לביא

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות