אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברה חדשה בבורסה: מנרב פרויקטים הונפקה לפי שווי של 335 מיליון שקל צילום: עמית שעל

חברה חדשה בבורסה: מנרב פרויקטים הונפקה לפי שווי של 335 מיליון שקל

החברה הבת של מנרב גייסה בשלב הציבורי 14 מיליון שקל, בהמשך לגיוס של 118 מיליון שקל בשלב המוסדי. מחיר המניה בהנפקה נקבע על 5.57 שקלים - החברה תצטרף השבוע לבורסת ת"א

06.03.2017, 14:08 | אורן פרוינד

אל מול הנתונים של משרד האוצר על בלימה בשוק הדיור המקומי, חברת הנדל"ן מנרב של אברהם קוזניצקי השלימה את הנפקת החברה הבת  מנרב פרויקטים בבורסת תל אביב.  

קראו עוד בכלכליסט

מנרב פרויקטים גייסה בשלב המוסדי 118 מיליון שקל ובשלב הציבורי אמש 14 מיליון שקל נוספים - 132 מיליון שקל סך הכול. שווי החברה בהנפקה נקבע על 335 מיליון שקל לפני הכסף, קצת פחות ממה שקיווה בעל השליטה אברהם קוזינקצי לקבל. מניית החברה צפויה להתחיל להיסחר השבוע בבורסת תל אביב ועשויה אף להכנס למדד SME 60 במסלול המהיר.

בין הגופים המוסדיים שהשתתפו בהנפקה ילין לפידות, חברות הביטוח איילון והפניקס, אנליסט הכשרה, אקסלנס ואפסילון. מנרב פרויקטים, המנוהלת על ידי דרור קוזניצקי, היא החברה הרביעית שמבצעת הנפקה ראשונית בתל אביב מתחילת השנה. לפניה ביצעו הנפקה ראשונית החברות נובולוג, רציו פטרליום ומדיפאואר (שחזרה להיסחר במתכונת שונה לאחר שנמחקה בעבר מן המסחר).

ההנפקה של מנרב בוצעה לפי מחיר מניה של 5.57 שקלים בשווי הגבוה ב-15% מההון העצמי שלה, שעומד נכון לסוף ספטמבר 2016 על 292 מיליון שקל. מנרב פרויקטים הציעה בהנפקה גם שתי חבילות אופציות. אופציה קצרה לשנה עם מחיר מימוש של 5.58 שקלים ואופציה לשלוש שנים במחיר מימוש של 6.08 שקלים. בהנחת מימוש מלא יכניסו האופציות לקופת החברה כ-75 מיליון שקל נוספים.

"המטרה היא להגדיל את ההון ולגייס כסף כדי להגדיל את הפרויקטים שלנו בכל רחבי הארץ", הסביר קוזניצקי ל"כלכליסט" את ההחלטה לבצע את ההנפקה. "פעם לא אהבתי לעשות פרויקטים של מגורים, אבל עם הזמן ראיתי שאי אפשר להתעלם מעולם המגורים, כי זה תופס חלק גדול מעולם הבנייה. החלטנו לעסוק בזה גם בתחום היזמות וגם בתחום הקבלנות. יכולנו להנפיק איגרות חוב, אבל חשבנו שצריך להיות איזון בין ההון לבין החוב, שלא ניקח על עצמנו התחייבויות גדולות מדי", אמר עוד קוזניצקי.

באמצעות ההנפקה, קוזניצקי מקווה להציף ערך לשוויה של מנרב כולה, שנסחרת היום בתל אביב בשווי של 545 מיליון שקל עם הון עצמי של 670 מיליון שקל (נכון לסוף הרבעון השלישי של 2016).

נכון לסוף הרבעון השלישי 2016, לחברת מנרב פרויקטים 971 יח"ד בשלבי ביצוע ובשיווק, מתוכן נמכרו 527 יח"ד בתמורה כספית של כ-1.26 מיליארד שקל. בשנים הקרובות צפויה החברה להכיר על פרויקטים אלה בהכנסות של כ-1.02 מיליארד שקל וברווח גולמי בהיקף של כ-172 מיליון שקל. את תשעת החודשים הראשונים של 2016 סיימה החברה עם הכנסות של כ-341 מיליון שקל, EBITDAשל 46 מיליון שקל ורווח נקי של 29 מיליון שקל.

למנרב פרויקטים יש כ-1,880 יחידות דיור בשלבים שונים של תכנון וייזום. מעבר לכך, החברה היא בעלת החזקה פיננסית בפעילות מכוני טיהור שפכים (מט"שים) בנתב"ג, באר שבע ונתניה.

את ההנפקה הובילו קונסורציום החתמים:דיסקונט חיתום והנפקות, אקסלנס חיתום, מנורה חיתום, ווליו בייס חיתום וניהול הנפקות ואגוז חיתום וניהול הנפקות. יעקב אקילוב, יועץ החברה לענייני מימון ושוק ההון, שימש כיועץ החברה להנפקה. עו״ד אמיר עסלי, שותף במשרד ש. הורוביץ ליווה את הצד המשפטי של ההנפקה.

מימין: דרור קוזניצקי ואברהם קוזניצקי , צילום: עמית שעל מימין: דרור קוזניצקי ואברהם קוזניצקי | צילום: עמית שעל מימין: דרור קוזניצקי ואברהם קוזניצקי , צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות