אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באמצע החקירה: נתניהו התנצל ושוחח עם טראמפ צילום: איי פי

באמצע החקירה: נתניהו התנצל ושוחח עם טראמפ

חוקרי המשטרה הגיעו למעון ברחוב בלפור בירושלים שם נחקר ראש הממשלה בפעם הרביעית על פרשות 1000 ו-2000. במהלך החקירה התקשר במפתיע הנשיא טראמפ לנתניהו. ראש הממשלה יצא להפסקה ושוחח עם טראמפ על הסוגיה האיראנית והאיומים שהיא מציבה

06.03.2017, 22:02 | ynet

חוקרי המשטרה הגיעו הערב (ב') למעון ראש הממשלה בירושלים כדי לחקור את בנימין נתניהו בפעם הרביעית במסגרת פרשות 1000 (פרשת טובות ההנאה) ו-2000 (פרשת השיחות עם מו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס). החקירה נמשכה יותר מארבע שעות. הפעם האחרונה שבה נחקר נתניהו הייתה בסוף חודש ינואר.

באמצע החקירה התקשר נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לנתניהו מבלי שהדבר היה מתואם ובהפתעה. נתניהו התנצל בפני החוקרים ויצא להפסקה. בלשכת ראש הממשלה מסרו הערב כי השניים שוחחו על סכנות הסכם הגרעין האיראני והתוקפנות האיראנית באזור ועל הצורך לעבוד ביחד כדי להתמודד מול הסכנות הללו.

בנוסף, נתניהו הביע בשיחה עם טראמפ את הערכתו על הדברים התקיפים נגד האנטישמיות שהשמיע הנשיא האמריקאי בנאומו בקונגרס. הסיבה לשיחה הייתה הניסוי הבליסטי, שלפי רשת פוקס בוצע בסוף השבוע, והתקרית הימית בין כלי שיט איראניים לספינה אמריקנית במצרי הורמוז בשבת האחרונה.

מוקדם יותר התייחס מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב רוני אלשיך, לחקירות בשיחה עם כתבים בטקס חילופי נציב כבאות והצלה ראשי. "נסיים בהקדם, אנחנו בשלבים אחרונים, יש קצת אילוצים", אמר אלשיך. "תנו לנו לעבוד, נעשה את חובתנו ונעדכן את הציבור כשאנחנו מגבשים את ההחלטות". 

נתניהו. נחקר בפעם הרביעי, צילום: אוליבייה פיטוסי נתניהו. נחקר בפעם הרביעי | צילום: אוליבייה פיטוסי נתניהו. נחקר בפעם הרביעי, צילום: אוליבייה פיטוסי

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט אמר בשעתו כי במהלך החקירה של הפרשיות הללו נגבו עדויות של עשרות מעורבים, כולל בחו"ל: "במידת הצורך, בוצעו פעולות נוספות שנדרשו לצורך בירור הטענות, השיקול היחיד שנלקח בחשבון היה טובת החקירה".

לדברי מנדלבליט, "שתי החקירות מנוהלות על ידי הבכירים והטובים שבחוקרי המשטרה, בחודשים האחרונים, פועלים החוקרים ביסודיות ובדקדקנות על מנת לבדוק כל טענה וכל ראשית חשד המתעוררים באותן פרשות. בכל אפיק שבו התעוררו טענות לביצוע עבירות, בוצעו כל הפעולות הדרושות לחקר האמת. במקרים מסוימים, פעולות אלו הזימו את הטענות, כפי שהודענו לפני זמן קצר. לעיתים, אותן פעולות חקירה חשפו טענות נוספות הדרושות בירור, שגם הן בתורן נבדקו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות