אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החקלאים זועמים על החלטת אריאל לייבא 60 אלף טון ירקות לפסח צילום: דוד הכהן, עדי אורני

החקלאים זועמים על החלטת אריאל לייבא 60 אלף טון ירקות לפסח

לטענת החקלאים החלטת שר החקלאות התקבלה ללא תיאום עימם ואין בה צורך בכלל שכן בחג הקרוב צפויה הספקה סדירה. אריאל: "לא נחזור לקילו עגבניות ב־16 שקל"

07.03.2017, 08:17 | נורית קדוש
החקלאים יוצאים נגד שר החקלאות אורי אריאל, על רקע תמיכתו במהלך לפתיחת יבוא פטור ממכס של ירקות לקראת הפסח. במכתב ששלח מאיר יפרח, מזכיר ארגון מגדלי הירקות, לשר אריאל והגיע לידי "כלכליסט", נטען כי הדבר נעשה ללא תיאום עם החקלאים ולמרות בקשתם להגביל את פתיחת השוק: "באשר לכמות של 60 אלף טון ירקות לחגים, לא היה תיאום ולא היתה הסכמה על דבר. אתנו לא שוחח איש מהמשרד. ביקשנו אותך... שבשום מועד לא יהיה 'יבוא ללא תנאי' לכן אי אפשר להכשיר את השרץ של היבוא לחגים שכביכול נעשה בהסכמה, במיוחד כאשר היה ברור לכם שלתקופת החגים צפויה הספקה סדירה ואין צורך ביבוא כלל".

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע שעבר הודיע משרד האוצר כי בתיאום עם משרד החקלאות הוחלט על פתיחת מכסה פטורה ממכס לייבוא של 60 אלף טון ירקות לקראת הפסח. ללא התניות ביחס לכמות התוצרת המקומית שתהיה בחג. צעד זה עורר מורת רוח בקרב החקלאים. לדברי יפרח: ״משרד החקלאות יצר אווירה של שימון מערכת היבוא לרודפי בצע, מהם כאלה הששים להתעמר בחקלאים, להוריד את התמורה למחירי רצפה ולהותירה במשקים עד שתתכלה". שר החקלאות אורי אריאל מסר בתגובה: "אני בעד תוצרת כחול לבן, אולם ההחלטה הסופית היא אך ורק בידי שר האוצר. צמצמנו את משך הזמן ששר האוצר רצה. הצענו תמיכה ישירה כנגד פתיחת היבוא והחקלאים לא הסכימו. לא  לא נחזור לקילו עגבניות ב־16 שקל"

אריאל. לא נחזור לקילו עגבניות ב־16 שקל, צילום: אריאל  שרוסטר אריאל. לא נחזור לקילו עגבניות ב־16 שקל | צילום: אריאל שרוסטר אריאל. לא נחזור לקילו עגבניות ב־16 שקל, צילום: אריאל  שרוסטר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות