אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש חייב את העירייה לשלם לקבלן מה שהובטח לו בתקופת ראש העיר הקודם צילום: יריב כץ

ביהמ"ש חייב את העירייה לשלם לקבלן מה שהובטח לו בתקופת ראש העיר הקודם

היזם רמי חסון יקבל 9.3 מיליון שקל כהמשך תשלום על עבודות שביצע במבני ציבור בחדרה בתקופת כהונתו של ראש העירייה הקודם חיים אביטן, כולל ריבית פיגורים

07.03.2017, 08:17 | דותן לוי
בית המשפט המחוזי בחיפה חייב את עיריית חדרה לשלם לקבלן רמי חסון 9.3 מיליון שקל כהמשך תשלום על עבודות שביצע במבני ציבור בעיר, כולל ריבית פיגורים. חסון, הנחשב מקורב לראש העיר הקודם חיים אביטן, שכיהן בתפקיד עד 2013, הגיש את התביעה ב־2014 בטענה שהעירייה בראשות צביקה גנדלמן, מסרבת לשלם לו את מלוא הסכום על עבודות שהסתכמו ב־21 מיליון שקל, והעבירה לו רק 13.5 מיליון שקל.

בתביעה שהגיש חסון, באמצעות עורכי הדין אילן בומבך ויריב רונן, טען כי חתם באוגוסט 2010 על הסכם עם החברה הכלכלית של העירייה לשיפוץ, שדרוג ובנייה של עשרות מבני ציבור ומוסדות חינוך בעיר, ואלה בוצעו לשביעות רצון העירייה. עוד טען כי המהנדס ומנהל מחלקת מבני ציבור חתמו על גובה התשלום המגיע לו, וכל החשבונות שהגיש נבדקו על ידי מפקח חיצוני שמינתה העירייה ונחתמו על ידי הגורמים המוסמכים בעירייה.

בית המשפט דחה את מסקנות ה"בודק המומחה" וצוות מטעם העירייה שבדק את החשבונות שהגישה החברה וכבר אושרו על ידי מפקחי העירייה בזמן אמת, וקבע כי עצם הבדיקה מנוגדת לחוזה ומעלה תהיות קשות לאופן ניהול הבדיקה שלא בנוכחות הקבלן.

"יש להעדיף את החשבונות המאושרים על פני חוות הדעת, שלא היתה הצדקה מלכתחילה להביאה לעולם", לשון השופט חננאל שרעבי".

ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן. העירייה תשלם לקבלן 9.3 מיליון שקל נוספים, צילום: צביקה טישלר ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן. העירייה תשלם לקבלן 9.3 מיליון שקל נוספים | צילום: צביקה טישלר ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן. העירייה תשלם לקבלן 9.3 מיליון שקל נוספים, צילום: צביקה טישלר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות