אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבית הלבן בשירות אקסון מוביל: העתיק פסקה שלמה מההודעה לעיתונות על השקעת ענק צילום: בלומברג

הבית הלבן בשירות אקסון מוביל: העתיק פסקה שלמה מההודעה לעיתונות על השקעת ענק

עיתונאים מיהרו לייחס את ההעתקה לעובדה שמזכיר המדינה בממשל טראמפ, רקס טילרסון, שימש עד לאחרונה כמנכ"ל חברה. ההודעה, התייחסה לתוכנית להשקיע 20 מיליארד דולר לאורך עשר שנים תוך יצירת 45 אלף משרות חדשות

07.03.2017, 11:13 | שירות כלכליסט

הודעה שפרסם אתמול הבית הלבן שבירך את חברת הנפט אקסון מוביל על תוכנית התרחבות חדשה, כללה העתק מדויק של פסקה שלמה מההודעה לעיתונות שפרסמה החברה עצמה.

קראו עוד בכלכליסט

ההודעה של אקסון מוביל, שפורסמה בשעה 15:10, שעון ניו יורק, התייחסה לתוכנית של החברה להשקיע 20 מיליארד דולר לאורך עשר שנים תוך יצירת 45 אלף משרות חדשות. 34 דקות לאחר מכן, פרסם הבית הלבן הצהרה מטעמו, בניסוח מוכר.

בית זיקוק של אקסון מוביל, צילום: בלומברג בית זיקוק של אקסון מוביל | צילום: בלומברג בית זיקוק של אקסון מוביל, צילום: בלומברג

כתב הוושינגטון פוסט כריסטופר אינגרהם היה הראשון להבחין במשפטים הזהים, כולל הפסקה שהועתקה מילה במילה.

"אקסון מוביל משקיעה בצורה אסטרטגית בפרויקטי זיקוק וייצור כימיקלים חדשים בארה"ב באזור המפרץ כדי להרחיב את תפוקת הייצור והייצוא. תוכנית ההרחבה של החברה באזור המפרץ, כוללת 11 פרויקטים כימיים, זיקוק וגז טבעי נוזלי במתקנים קיימים וחדשים לאורך חופי טקסס ולואיזיאנה. ההשקעות החלו ב-2013 וימשיכו לפחות עד 2022". נכתב בפסקה הזהה. לזכות הבית הלבן ייאמר כי הכניסו כמה שינויים קלים כמו שינוי US לארה"ב.

משפטים נוספים שמופיעים בשתי ההצהרות כוללים ציטוט של מנכ"ל אקסון דארן וודס.

העיתונאים מיהרו להתייחס להעתקות, כשחלקם מציינים את קשריו הקרובים של הנשיא דונלד טראמפ לחברה. מזכיר המדינה בממשל טראמפ, רקס טילרסון שימש עד לאחרונה כמנכ"ל חברה.

זו לא הפעם הראשונה שמטה טראמפ נתפס בהעתקה, כשהדוגמה הבולטת ביותר היא של האישה הראשונה מלניה טראמפ, שבנאום שלה בקיץ בוועידת המפלגה הרפובליקנית שחזרה נאום קודם של מישל אובמה.

מעבר להעתקה הבוטה, העובדה שהבית הלבן זקף לזכותו את התוכניות של אקסון הפתיעה רבים. שכן, החברה השיקה את תוכנית ההשקעות כבר ב-2013, הרבה לפני שטראמפ רץ לנשיאות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות