אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורי יוגב: "יכול להיות שמחר אני אלך, אבל הצלחנו ליצור שינוי אמיתי" צילום: צביקה טישלר

אורי יוגב: "יכול להיות שמחר אני אלך, אבל הצלחנו ליצור שינוי אמיתי"

מנהל רשות החברות הממשלתיות: "אנחנו רואים שההנהלות והדירקטוריונים מתחילים לפעול בעצמם ולקבל החלטות ניהוליות. האינדיקציה לכך היא הירידה של סעיף כוח האדם בחברות הממשלתיות, וזה לא טריוויאלי"

07.03.2017, 12:08 | עמרי מילמן

"לפני הרפורמות שהובלתי היו תופעות של נפוטיזם, שחיתות ניהול לא מקצועי והפסדים אדירים בחברות הממשלתיות", כך אמר הבוקר מנהל רשות החברות הממשלתיות אורי יוגב בכנס של איגוד החברות הציבוריות ואיגוד הדירקטורים. לדבריו, "אחת הסיבות לכך היא שהדירקטוריון של אותן חברות הורכב מדירקטורים בלי ניסיון ניהולי או מומחיות פיננסית. החברות לא התנהלו בצורה עסקית, ההנהלות היו חלשות ולא התקבלו ההחלטות המקצועיות והניהוליות הראויות. לחלק מהחברות בכלל לא היה ברור שיש להם מטרה - שהחברה תרוויח. אנחנו פועלים לשנות את המצב הזה, עם היוזמה של נבחרת הדירקטורים".

קראו עוד בכלכליסט

נבחרת הדירקטורים החדשה שהשיקה רשות החברות הביאה לפיצוץ בין מנכ"ל האוצר שי באב"ד לבין יוגב, שלא תיאם עימו את השקת הנבחרת. אז גם אמר כחלון כי יש לו משבר אמון עם יוגב, וכי מאחר שהוא מכבד את החוק אינו יכול להעבירו מתפקידו.

אורי יוגב , צילום: אוראל כהן אורי יוגב | צילום: אוראל כהן אורי יוגב , צילום: אוראל כהן

לדברי יוגב, "הגיוון בדירקטוריון קריטי, ודירקטוריון חייב להיות בלתי תלוי ועצמאי. בנבחרת הדירקטורים יצרנו רשימה איכותית של דירקטורים מקצועיים, והשרים יכולים לבחור את המועמדים שלהם מתוך הרשימה. יכול להיות שמחר אני אלך, אבל חשוב שניצור הרגלים נכונים. סיימנו עכשיו את התהליך של נבחרת הדירקטורים השלישית. לא האמנתי שנצא לדרך ושהפוליטיקה, למעט השימוע שערכו לי, תאפשר לתהליך להתקדם. היום השרים מבקשים מאנשי עסקים מובילים להירשם לנבחרת".

לדברי יוגב, "אנחנו רואים שההנהלות והדירקטוריונים מתחילים לפעול בעצמם ולקבל החלטות ניהוליות. האינדיקציה הכי ברורה לכך היא הירידה של סעיף כוח האדם בחברות הממשלתיות, וזה לא טריוויאלי".

כדוגמה הביא יוגב את התעשייה האווירית שהובילה תהליך התייעלות שכלל פיטורים, ולדבריו בשנה הבאה היא תראה רווח שנתי של 100 מיליון דולר.

לדברי יוגב, "רואים קורלציה ברורה בין רפורמת נבחרת הדירקטורים להיקף הרווח הנקי של החברות הממשלתיות בין 2013-2017. הבת שלי הצליחה לקבל תחפושת בדואר תוך שבועיים, אז כנראה שיש שיפור גם בחברת הדואר. אנחנו מודדים גם את רמת השירות של החברות הממשלתיות, ונכון שבסקטור הציבורי התהליכים איטיים אבל הכיוון בהחלט נכון".לדברי יוגב, "51% מנבחרת הדירקטורים שנבחרה על ידי השרים הם נשים, זה הישג משמעותי. לא צריך חקיקה, השרים צריכים להמשיך לקדם נשים לתפקידי מפתח".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות