אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ הבטיח בטוויטר: נפתח את שוק התרופות לתחרות, המחיר יירד צילום: איי פי

טראמפ הבטיח בטוויטר: נפתח את שוק התרופות לתחרות, המחיר יירד

הדברים נכתבו לאחר שהרפובליקנים הציגו היום חוק בריאות חדש, שאמור להחליף את הרפורמה של אובמה. בין היתר, הוא מבטל את החובה לפיה לכל אזרח חייב להיות ביטוח בריאות. הציוץ גרם לירידה במניות הפארמה בבורסות תל אביב וניו יורק

07.03.2017, 17:20 | שירות כלכליסט
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הבטיח היום (ג') בחשבון הטוויטר שלו שיפתח את שוק התרופות ליותר תחרות. "אני עובד על הקמת מערכת חדשה שתבטיח יותר תחרות בתעשיית התרופות", צייץ. "המחיר לאמריקאים יירד בהרבה". בעקבות הדברים נרשמת ירידה במניות הפארמה בתל אביב ובבורסות בניו יורק.

קראו עוד בכלכליסט

הדברים נכתבו לאחר שהרפובליקנים הציגו היום חוק בריאות חדש, שאמור לבטל ולהחליף את רפורמת הבריאות של ברק אובמה ("אובמקר"). התוכנית החדשה מבטיחה לצמצם את תפקיד הממשל בביטוח הבריאות, אך עלולה להותיר יותר אמריקאים ללא ביטוח. הנשיא מצידו מעוניין להוביל תוכנית משלו, ועד כה דחה את התוכניות שהציעו נציגי המפלגה הרפובליקנית השולטת בקונגרס.

הודעת הנשיא מפעילה לחץ על חברות התרופות, שיורדות בשיעורים שבין 1% ל-3% בניו יורק. אלה הגדולות שבהן: פייזר, מרק, טבע , מיילן, ג'ונסון אנד ג'ונסון, אלרגן, אלי לילי ופריגו. חברות ביטוחי הבריאות הגדולות מגיבות בעליות מתונות - אלה כוללות בין היתר את יונייטדהלת' (UnitedHealth - החברה הגדולה ביותר בתחום) אאתנה (Aetna), הומאנה (Humana), סיגנה (Cigna) ואנת'ם (Anthem).

הצעת החוק הרפובליקאית שהונחה היום למבחן מבטלת את החובה שהחיל אובמה, לפיה לכל אזרח אמריקאי חייב להיות ביטוח בריאות. כמו כן, הצעת החוק מאפשרת לחברות הביטוח לגבות מקשישים מחיר הגבוה פי חמישה משל הצעירים. מנגד, חברות הביטוח יחויבו לכסות בעיות רפואיות קיימות של המבוטחים, אך יוכלו להוסיף עלות של 30% לפרמיות אם אנשים לא עושים ביטוח במשך תקופה ארוכה.

הציוץ של טראמפ בנושא:

"התוכנית שהצגנו תוזיל עלויות, תעודד תחרות ותעניק לכל אמריקאי גישה לביטוח בריאות איכותי ובר השגה", מסר יו"ר בית הנבחרים פול ריאן, "היא מגינה על הצעירים ועל מטופלים עם בעיות קיימות, ומספקת מעבר חלק מהרפורמה".

תרופות, צילום: בלומברג תרופות | צילום: בלומברג תרופות, צילום: בלומברג

כפי שניתן היה לצפות, הדמוקרטים לא התלהבו מהתוכנית החדשה. "התוכנית הזו מאלצת מיליוני אמריקאים לשלם יותר עבור פחות טיפולים", אמר מנהיג המיעוט בסנאט, צ'אק שומר.

בינתיים טראמפ הגיב לחדשות בציוץ נוסף בטוויטר. "אל תדאגו, ניפטר מהמעורבות של המדינות בתוך ארה"ב וככה נקדם יותר תחרות. זה יקרה בשלבים השני והשלישי של יישום התוכנית", כתב.

הציוץ הנוסף של טראמפ:

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

20 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

16.
טראמפ ביטוח בריאות
חברה אתם דיבילים מדרגה ראשונה 1 אובמה קאר חייב. כל אחד שיהיה לו ביטוח עכשיו מי קיבל כל הכושים והמקסקנים קיצר לואו לוול. מי שילם על זה כל האזרחים האמריקאים שעובדים ומשלמים מיסים עכשיו זה יפול על מדינות זאת אומרת הרבה כושים באים ממרילנד לניו יורק ניו יורק נותן תנאים מעולים זאת אומרת אזרחי ניו יורק נחלבים ממדינת ניו יורק לממן לבנדיטים ממרילנד למה כי הוא רשום שהוא גר במרילנד אבל תכלס הוא מקבל בניו יורק עכשיו הוא יקבל בעיטה בתחת והמחיר ירד בניו יורק ככה זה
דוד  |  08.03.17
לכל התגובות