אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הערכה ביפן: המשחקים האולימפיים בטוקיו ייצרו 283 מיליארד דולר צילום: רויטרס

הערכה ביפן: המשחקים האולימפיים בטוקיו ייצרו 283 מיליארד דולר

לפי דיווח בג'פן טיימס, ההערכה מייצגת את הסכום המצרפי של ההטבות הכלכליות החל מ-2013 - השנה שבה טוקיו נבחרה לאירוח האולימפיאדה - ועד ל-2030

08.03.2017, 11:11 | שירות כלכליסט
אירוח האולימפיאדה והמשחקים הפראלימפיים בשנת 2020 בטוקיו, ייצר ליפן הטבות כלכליות נוספות בשווי 32 טריליון ין (283 מיליארד דולר), כך על פי ממשלת מחוז טוקיו.

קראו עוד בכלכליסט

מושלת טוקיו יוריקו קויקה הזהירה בחודש שעבר שהתקציב עלול לטפס מעל ל-3 טריליון ין (26.3 מיליארד דולר). בראיון לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP הודתה קויקה שעדיין אין "נתון סופי לעלויות". היא הוסיפה כי התקציב עלול להיות בסופו של דבר גבוה פי 4 מההערכה הראשונית. , צילום: רויטרס מושלת טוקיו יוריקו קויקה הזהירה בחודש שעבר שהתקציב עלול לטפס מעל ל-3 טריליון ין (26.3 מיליארד דולר). בראיון לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP הודתה קויקה שעדיין אין "נתון סופי לעלויות". היא הוסיפה כי התקציב עלול להיות בסופו של דבר גבוה פי 4 מההערכה הראשונית. | צילום: רויטרס מושלת טוקיו יוריקו קויקה הזהירה בחודש שעבר שהתקציב עלול לטפס מעל ל-3 טריליון ין (26.3 מיליארד דולר). בראיון לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP הודתה קויקה שעדיין אין "נתון סופי לעלויות". היא הוסיפה כי התקציב עלול להיות בסופו של דבר גבוה פי 4 מההערכה הראשונית. , צילום: רויטרס

לפי דיווח בג'פן טיימס, ההערכה מייצגת את הסכום המצרפי של ההטבות הכלכליות החל מ-2013 - השנה שבה טוקיו נבחרה לאירוח האולימפיאדה - ועד ל-2030.

הנתון מורכב מההשלכות של מורשת האולימפיאדה כמו השימוש במבנים שנועדו לאירוע, ביניהם הכפר האולימפי, לאחר תום המשחקים.

הסכום כולל 5 טריליון ין (44 מיליארד דולר) במה שמוגדר כהשפעות ישירות ו-27 טריליון ין (237 מיליארד דולר) בהשפעות לא ישירות.

בסביבות 20.7 טריליון ין (182 מיליארד דולר) מהסכום הכולל מייצגים הטבות לעיר המארחת בלבד. אך בממשלת המחוז מקווים שהאולימפיאדה תיצור קרוב ל-2 מיליון משרות חדשות.

מקומות עבודה חדשים, עלייה בתיירות והשקעות לבנות ולשדרג מתקנים, צפויים להיות ההטבות העיקריות למדינה, כך לפי הדו"ח.

בדצמבר חשפה הוועדה המארגנת כי התקציב יעמוד בין 1.6-1.8 טריליון ין (14-15.8 מיליארד דולר). נשיא הוועדה המארגנת יושירו מורי קבע בנובמבר תקרה של 2 טריליון ין (17 מיליארד דולר) לתקציב.

עם זאת, מושלת טוקיו יוריקו קויקה הזהירה בחודש שעבר שהתקציב עלול לטפס מעל ל-3 טריליון ין (26.3 מיליארד דולר). בראיון לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP הודתה קויקה שעדיין אין "נתון סופי לעלויות". היא הוסיפה כי התקציב עלול להיות בסופו של דבר גבוה פי 4 מההערכה הראשונית.

בשנה שעברה, צוות מיוחד שמינתה קויקה המליץ לשנות את האתר המיועד לתחרויות החתירה, השחייה והכדורעף, על מנת להוריד בעלויות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות