אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק אוף אמריקה יממן את המעבר של אוקלנד ריידרס ללאס וגאס הדמיה: MANICA Architecture

בנק אוף אמריקה יממן את המעבר של אוקלנד ריידרס ללאס וגאס

הבנק יעניק הלוואה בסך 650 מיליון דולר, ולא יהפוך להיות בעל מניות בקבוצה או באצטדיון, אשר יהיה מוכן לא לפני 2020

08.03.2017, 16:58 | שירות כלכליסט

המאמצים של קבוצת הפוטבול אוקלנד ריידרס לעבור ללאס וגאס קיבלו חיזוק בעקבות ההודעה על כך שבנק אוף אמריקה ימלא חור שחור פיננסי שנוצר בפרויקט לבניית אצטדיון חדש בנבאדה. בנוסף, וועדת הליגה מאשרת את המעבר.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הדיווחים, בנק אוף אמריקה יספק את המימון שהיה אמור במקור להגיע משלדון אדלסון, יו"ר לאס וגאס סנדס. בפגישה שהתקיימה ביום שני בין בעלי הקבוצות, הבעלים של הריידרס מארק דיוויס ונשיא הקבוצה מארק בדאין עדכו את וועדת הפיננסים של ה-NFL שהושג המימון לאצטדיון שיהיה בעל תפוסה של 65 אלף מושבים, הודות לבנק שעושה עסקים עם הליגה באופן קבוע.

בנק אוף אמריקה יעביר את המימון בגובה 650 מיליון דולר בצורת הלוואה, ולא יהפוך להיות בעל מניות בקבוצה או באצטדיון, כך לפי דיווח בעיתון לאס וגאס ריוויו ג'ורנל. בחודש שעבר התעקש בדאין שנושא מימון המעבר המוצע של הקבוצה מקליפורניה לנבאדה לא יהווה בעיה, זאת על אף שהפרויקט הפסיד מממן מרכזי.

באוקטובר, בית הנבחרים של נבאדה אישר חבילת מימון בגובה 1.9 מיליארד דולר לריידרס לבניית אצטדיון חדש בלאס וגאס. בינואר הקבוצה כבר הגישה את המסמכים הנדרשים ל-NFL עבור המעבר. בריידרס התכוונו במקור להקצות 500 מיליון דולר עבור הפרויקט, כש-750 מיליון דולר יגוייסו באמצעות העלאות למס חדרי מלון במחוז קלארק.

650 מיליון דולר נוספים היו אמורים להגיע מאדלסון, אך הוא נסוג מתמיכתו בפרויקט לאחר שהריידרס הגישו חוזה שכירות מוצע בשווי 1 דולר בשנה לרשות אצטדיון לאס וגאס. משפחת אדלסון, שהייתה בעלת תפקיד מרכזי במעבר המתוכנן של הריידרס, לא נכללה בהסכם. בנק ההשקעות גולדמן זאקס, שהוא שותף עסקי ותיק של אדלסון, נסוג גם כן מתמיכתו בפרויקט.

בסוכנות הידיעות AP דיווחו שראש עיריית אוקלנד ליבי שאף השתתפה גם בפגישת בעלי הקבוצות שהתקיימה ביום שני בדרום פלורידה, זאת במטרה לשכנע את בעלי הקבוצות למנוע את המעבר של הריידרס. אולם, שאף לא סיפקה תכניות חדשות שירגיעו את חששות הליגה לגבי הצעה לאצטדיון חדש באוקלנד שייבנה בסמוך לאתר הנוכחי של הקוליסיאום.

הריידרס אינם מרוצים כבר תקופה ארוכה מאצטדיון הבית שלהם, הקוליסיאום (O.Co Coliseum) שהם חולקים עם קבוצת הבייסבול אוקלנד את'לטיקס. בפברואר 2016, חתמו הריידרס על הארכה לשנה של חוזה השכירות להישאר באצטדיון בעונת 2016, עם אופציה להאריך עבור עונות 2017 -2018.

על פי הדיווחים, הריידס עדכנו את וועדת הפיננסים והאצטדיונים של ה-NFL שהכל מוכן לקראת ההצבעה על המעבר בפגישה השנתית של הליגה, שתתקיים בתאריכים 26-29 במרץ בפיניקס. 24 מבין 32 בעלי הקבוצות חייבים להצביע בעד המעבר כדי שיוכל לצאת לפועל.

אולם, האצטדיון החדש לא מתוכנן להיות מוכן לפני 2020, כך שהריידרס יצטרכו למצוא בית זמני לעונת 2019 אם אכן יעברו ללאס וגאס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות