אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסינים שילמו מקדמה על מילאן, העסקה מתעכבת וברלוסקוני שומר את הכסף אצלו צילום: אימג'בנק, Gettyimages

הסינים שילמו מקדמה על מילאן, העסקה מתעכבת וברלוסקוני שומר את הכסף אצלו

"הם ביקשו הארכה קצרה, ואני לא רואה סיבה לדאגה בשלב זה. אנחנו מדברים על עסקה פיננסית שהיא גם יקרה וגם מורכבת לפי החוקים בסין", אומר בעל הקבוצה סילביו ברלוסקוני

09.03.2017, 18:12 | שירות כלכליסט
סילביו ברלוסקוני אמר ש"לא יהסס" לשמור את קבוצת הכדורגל מילאן בידיו, אם הקונים הסינים סינו-אירופה ספורטס לא יצליחו להשלים את הרכישה. אך כמי שכבר קיבל מקדמה של 200 מיליון יורו שאינה בת החזר, לא מפתיע שכך הוא טוען.  

קראו עוד בכלכליסט

סילביו ברלוסקוני , צילום: איי אף פי סילביו ברלוסקוני | צילום: איי אף פי סילביו ברלוסקוני , צילום: איי אף פי

לפני שבוע הסתיים המועד האחרון שנקבע להעברת התשלום של 320 מיליון יורו הנותרים מתוך העסקה בשווי 720 מיליון יורו. הסינים הסכימו לקחת על עצמם גם את חובות המועדון בגובה 200 מיליון דולר. ההערכה הייתה כי הסינים יציעו להעביר תשלום נוסף של 100 מיליון דולר, אך הקבוצה לא חשפה פרטים על מצב העסקה.

ברלוסקוני מצידו ממתין, ונראה שהוא סומך על הסינים שיעבירו את הכסף.

"הם ביקשו הארכה קצרה, ואני לא רואה סיבה לדאגה בשלב זה. אנחנו מדברים על עסקה פיננסית שהיא גם יקרה וגם מורכבת לפי החוקים בסין", אמר לעיתון האיטלקי Il Tiempo. "מעבר לכך, המשקיעים כבר שילמו מקדמה משמעותית, ואני רואה את הרצינות בכוונות שלהם. זה חשוב לא רק לפיניווסט גרופ, אלא יותר מהכל לאוהדים של מילאן. אמרתי מהיום הראשון, שאעביר את הקבוצה רק לידיים טובות".

ברלוסקוני אמר עוד קודם לכן שאין לו שום בעיה להמשיך ולהחזיק בקבוצה. "מבחינתי, כואב לוותר על מילאן. הרכישה של הקבוצה, הגידול והזכיות בכל הגביעים בעולם, זו לא הייתה רק השקעה, אלא מעשה של אהבה. האוהדים לא צריכים לדאוג. אם הסינים לא יעמדו בתנאים שסוכמו, לא אהסס להחזיר לעצמי את השליטה. אך מבחינה אובייקטיבית אני לא רואה כל סיבה שזה יקרה".

בראש קבוצת המשקיעים הסינית עומדת האיקשה קפיטל והיזם יונגהונג לי. הם נתקלו בקשיים בהשגת האישור הנדקש מהממשלה בבייג'ינג.

אם העסקה תצא לפועל כמתוכנן, זו תהיה הרכישה היקרה ביותר של מועדון כדורגל אירופי על ידי משקיעים סינים. הם כבר העבירו שתי מקדמות של 100 מיליון יורו כל אחת, והדדליין לסגירת העסקה נדחה מדצמבר לפברואר.

הבעלים החדשים צפויים להזרים 100 מיליון יורו נוספים לחיזוק ההרכב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות