אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ שוקל לא לחלק אישורי עבודה לבני זוג של עובדים זרים בתעשיית ההייטק צילום: רויטרס

טראמפ שוקל לא לחלק אישורי עבודה לבני זוג של עובדים זרים בתעשיית ההייטק

מומחים זרים המועסקים בחברות טכנולוגיה על בסיס ויזת H-1B דואגים לעתידם? מעתה יש להם סיבה נוספת לדאגה, לאור החשש כי לבני הזוג שלהם לא יינתן אישור עבודה בניגוד למדיניות שהיתה נהוגה בתקופת אובמה

08.03.2017, 20:18 | שירות כלכליסט

זהו לא זמן טוב להיות מהגר בארה"ב, המועסק באחת מחברות הטכנולוגיה הגדולות על ויזת H-1B. אבל כעת ייתכן שהמצב רק ילך ויחמיר. הויזה שמשמשת כמה תעשיות על מנת להעסיק עובדים זרים בעלי כישורים מיוחדים - רבים מהם אזרחים הודים - מתמודדת עם אתגרים משמעותיים תחת ממשל טראמפ. אלא שכעת בני הזוג והילדים עלולים להיות על הכוונת. 

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. התובע הכללי שלו אמר שויזות H-4 "פוגעות בעובדים אמריקאים", צילום: רויטרס נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. התובע הכללי שלו אמר שויזות H-4 "פוגעות בעובדים אמריקאים" | צילום: רויטרס נשיא ארה"ב דונלד טראמפ. התובע הכללי שלו אמר שויזות H-4 "פוגעות בעובדים אמריקאים", צילום: רויטרס

מאז 2015, בני הזוג של מחזיקי ויזה מסוג H-1B רשאים לעבוד בארה"ב תחת ויזות המכונות H-4, הודות לחוק שאושר על ידי ממשל אובמה. אלא שכעת קבוצה המכונה "Save Jobs USA" מאתגרת את החוק בבית המשפט, וממשל טראמפ ביקש 60 יום על מנת לשקול את הבקשה. משרד המשפטים האמריקאי הגיש לבית המשפט הצהרה, שלפיה הוא מבקש ארכה עד ה-2 באפריל על מנת "לאפשר למנהיגות החדשה לשקול את הנושא".

קבוצות לחץ בארה"ב התומכות במהגרים חוששות שמשמעות מתן הארכה היא שטראמפ יבטל בסופו של דבר את החלטת אובמה: "ההצהרות האחרונות מהממשל הנוכחי מעמידות סיכון שאיננו מקובל, שלפיו משרד המשפטים יחליט לאחר 60 יום לאמץ את עמדת ארגון Save Jobs", אמר אמן קפור, המייסד של ארגון Immigration Voice המסייע למהגרים. קפור הביע חשש מהתנהלות ממשל טראמפ בנושא, על רקע הצהרות התובע הכללי בארה"ב שאמר כי ויזות H-4 "פוגעות בעובדים האמריקאים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות