אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פריגו מפטרת בחו"ל: הממשלה עוקבת אחר פעילותה בארץ צילום: רויטרס

פריגו מפטרת בחו"ל: הממשלה עוקבת אחר פעילותה בארץ

ענקית התרופות מתכננת קיצוצים ברחבי העולם, ובמשרד הכלכלה עוקבים אחר המפעל בירוחם כדי לוודא שהחברה עומדת בתנאי מענק שקיבלה

09.03.2017, 09:39 | עמרי מילמן

משרד הכלכלה עוקב אחר הנעשה במפעל החדש בירוחם של חברת התרופות האמריקאית פריגו, בעקבות מהלכי ההתייעלות המסיביים שמקדמת החברה בעולם. הסיבה למעקב היא מענק בגובה 17 מיליון שקל שאישר המשרד לחברה באמצעות הרשות להשקעות ולפיתוח התעשייה והכלכלה לפני כשנתיים. עד כה הועברה לחברה מחצית מהמענק, וכעת מבקש המשרד לוודא כי החברה מתכוונת לעמוד בהתחייבויותיה לפני שיעביר את חלקו השני.

המענק ניתן לאחר שהחברה השקיעה 86 מיליון שקל בהקמת המפעל והתחייבה לקלוט 45 עובדים חדשים וכן לעמוד בכמה יעדים נוספים הקשורים לחדשנות, פריון וגובה שכר העובדים. בהתאם לסיכום עם המשרד, לפריגו יש חמש שנים לעמוד ביעדי התוכנית. בשלב זה הספיקה החברה לעמוד במחצית מההתחייבויות שלה.

חשוב לציין כי הסכמים מסוג זה בדרך כלל מדברים על הרחבות של פעילויות מאוד ספיציפיות, עם דגש על עבודות בשכר גבוה או בתחומים מסוימים. כך שגם אם החברה תקצץ בסופו של דבר במצבת העובדים שלה במפעל בירוחם, הדבר לא יביא בהכרח לעצירת המענק של הרשות להשקעות.

ג ג'ון הנדריקסון, מנכ"ל פריגו | צילום: רויטרס ג

מדובר במענק שני שקיבלה פריגו על פעילותה בירוחם. המענק הראשון ניתן עבור הרחבת המפעל, בעוד המענק הנוכחי ניתן עבור הקמת מפעל נוסף ביישוב. פריגו השלימה את כל מחויבויותיה עבור המענק הראשון ב־2015.

בשלב זה עדיין לא יודעים לפרט בחברה את כל צעדי ההתייעלות שינקטו, אולם כבר עתה ברור כי מצבת כוח האדם של החברה תצומצם בכ־750 עובדים, רובם מארה"ב. בנוסף, במסגרת הניסיון להתמקד בפעילות הליבה של החברה הוחלט למכור את המפעל של החברה ברמת חובב.

בתגובה לדברים טוענת ח"כ שלי יחימוביץ' כי ועד העובדים וההסתדרות כבר קיבלו הודעות על קיצוץ במצבת העובדים במפעלים בירוחם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות