אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מושיע החייבים – עורך הדין אורי גילת

מושיע החייבים – עורך הדין אורי גילת

עו״ד גילת מספר על פשיטת הרגל שעברה משפחתו ועל ההחלטה שגמלה בלבו – "כשעיקלו להוריי את הבית הבנתי שבעתיד אקדיש את חיי לייצג חייבים, במטרה לפעול למען שיקומם. זה מה שאני עושה כבר קרוב לעשור בכל האמצעים העומדים לרשותי"

09.03.2017, 12:01 | מערכת משפטיפ

בילדותו, לא חסר לעו"ד אורי גילת דבר. פשיטת רגל שעברה משפחתו השפיעה באופן ישיר על מסלול חייו. עם סיום שירותו הצבאי כלוחם וכמפקד בגולני, החליט ללמוד משפטים במטרה אחת ברורה – לפעול למען הגנתם ושיקומם של החייבים בישראל.

מזה שנים עו"ד גילת מטפל, מייעץ ומסייע לאלפי חייבים בכל האמצעים שעומדים לרשותו. כיום מעסיק במשרד הבוטיק שברשותו צוות אנושי ואיכותי אשר נבחר בקפידה ועוסק בחדלות פירעון ובהליכי פשיטת רגל. בין אותן אלפי פניות שהמשרד מקבל, עשרות הטלפונים והפגישות, נפגשנו עם עוה"ד גילת ושמענו את שעבר בחייו.

״הרומן שלי עם עולם המשפט התחיל בגיל צעיר מאוד. הייתי בן חמש-עשרה כשאבי, שהיה בעליו של עסק מצליח, פשט את הרגל. משפחתי נקלעה לחובות של מעל ל-9 מיליון שקלים. היה לנו הרבה מאוד כסף ובִין רגע התהפך המצב והשתנה מן הקצה אל הקצה. בתקופה זו עברנו הליכי מימוש קשים ביותר. אמנם חלפו שנים רבות מאז, אך עדיין איני מצליח לשכוח את פרצופם של המעקלים שבאו לביתנו במטרה לקחת מכל הבא ליד, את עורכי הדין של הבנק שהראו את הבית שלנו לרוכשים פוטנציאלים ואת יחסם המחפיר אלינו – כאילו היינו אוויר.

"גם עכשיו, כשאני מספר זאת, מציף אותי כעס רב. הבנתי די מהר שיחסי הכוחות אינם מאוזנים, מצד אחד ניצבת סוללת עורכי הדין של הבנקים, ומן הצד האחר עומדים החייבים, חשופים וללא ייצוג משפטי. הבנתי שכדי להתמודד עם עורכי דינם של הבנקים, הנושים והמעקלים יש צורך באדם מקצועי, שיילחם עבור החייבים ויאזן את הכוחות מול עורכי הדין הדורסניים של הנושים. כבר אז גמלה בלבי ההחלטה שזה מה שאעשה בהמשך דרכי המקצועית, ולכך אני מקדיש את מרב זמני – תוך התמקדות בהגנתם ובשיקומם של חייבים.״

תודה על הזכות לסייע לחייבים

"עם סיום שירותי הצבאי כלוחם וכמפקד בגולני רציתי להירשם ללימודי המשפטים, אך הייתי חסר אונים, כי לא היה לי די כסף לשלם את שכר לימוד. רק הודות למלגת ״אימפקט״, מלגה ללוחמים משוחררים עם בעיות כלכליות, הצלחתי לשלם את שכר הלימוד ללימודי המשפטים והפכתי לעורך דין.

לעולם לא אשכח מאין באתי, אני זוכר הכול וכיום אני מודה על כך שניתנה לי ההזדמנות לסייע לחייבים בקשיים, ללוות אותם ולהגן עליהם, עד למחיקת חובותיהם . אני יודע עם מה הם מתמודדים ומכיר היטב את הקשיים. מהמקום הזה אני מצליח להובילם דרך כל המכשולים ולהכין אותם באופן אופטימלי להתמודדות עם מה שעתידים הם לעבור, איך לגשת ומה לומר למשפחה ולחברים ובעיקר, אני מסייע להם בהתמודדות הנפשית בתקופה זו. אני לא שוכח גם את האנשים היקרים שבחרו להעניק לי את מלגת "אימפקט". כיום, אני מוקיר תודה ותורם לקרן "אימפקט", כדי לאפשר ללוחמים משוחררים עם בעיות כלכליות להגשים את עצמם. ובכך, אני סוגר מעגל.״

"כבר במהלך הלימודים ידעתי שאני רוצה לייצג פושטי רגל וחייבים ולסייע להם לשקם את חייהם, וכיוונתי את דרכי לתחום זה. הסתכלתי על העולם ועל הלימודים דרך ה״משקפים״ של החייבים; כל פסק דין שקראתי, כל עבודה שהגשתי, הכול נסב סביב דינים אלה. דבר אשר הוכיח עצמו – כיום, אני יודע להתאים את החליפה המשפטית הנכונה ללקוח ויש לי היכולת לבנות אסטרטגיה נכונה ורגישה, כזו שתתאים לחייב ותסייע לו לצאת מהמצב אליו נקלע, באופן הקל והמהיר ביותר".

עו"ד אורי גילת. "מקדיש את מרב זמני בהגנתם ובשיקומם של חייבים" עו"ד אורי גילת. "מקדיש את מרב זמני בהגנתם ובשיקומם של חייבים" עו"ד אורי גילת. "מקדיש את מרב זמני בהגנתם ובשיקומם של חייבים"

 

תיק מכונן

״מדובר בתיק מורכב של לקוח שהגיע למשרדי לאחר שאמר נואש מעורך דינו. הוא היה כה מתוסכל וחסר אמון כיוון שעורך הדין הסביר לו שהוא חייב למכור את דירתו כדי לשלם לנושיו. מכירת הדירה הייתה כבר בשלביה המתקדמים ונראה כי העסק חתום. צוות משרדי ואני עבדנו לילות כימים כדי לבנות במהירות האפשרית אסטרטגיה שבאמצעותה הצלחנו לעצור את הליכי מימוש הדירה ולפתוח את הדיון מחדש. דיון שבסופו קיבל בית המשפט את עמדתנו, והדירה נשארה אצל הלקוח ולא מומשה במסגרת ההליך. זה היה הישג אדיר. הצלנו לחייב את דירת המגורים ומנענו ממנו להיזרק לרחוב״.

מהו הדבר שאתה הכי אוהב בתחום?

״מבחינתי, אין סיפוק גדול יותר מלראות איך האסטרטגיה שבנית מוכיחה עצמה והחייב, אותו אני מייצג, יוצא מהמצב שנקלע אליו וחוזר לחיים נורמטיביים. לא אחת, צוות המשרד עובד עד השעות הקטנות של הלילה רק כדי למצוא פִרצה משפטית, אשר באמצעותה נצליח להחזיר לחייב את השלווה והחיוך. הרגע שבו אתה מוצא את הפרצה הוא הרגע המכונן לכל עורך דין".

עם זאת, מהו הדבר שפחות מוערך בעיניך?

לצערי, אני נתקל בלקוחות רבים שנכוו מעורכי דין לאחר שחוו התעלמות רבה ולעתים גם יחס מזלזל, מדובר באנשים שסמכו על עורכי דינם והפקידו בידם את הטיפול המשפטי. אנשים אשר איבדו אמון בנו, עורכי הדין, לחלוטין. כשלקוחות אלו מגיעים למשרדי, אני יודע שבשלב הראשון ועד שילמדו להכיר אותי ואת האג'נדה של משרדי, אני נדרש לבנות אצלם את האמון מחדש - אמון בעורכי הדין. אַל לנו, עורכי הדין, לשכוח כי מדובר בבני אדם שמגיעים אלינו כשהם נמצאים בכאוס גדול מאוד, הם צריכים תשובות מידיות, אוזן קשבת, זקוקים לכך שנהיה זמינים עבורם ונדריך אותם כיצד לפעול. לשם כך הם פנו אלינו. כשזה לא קורה, התחושות של הלקוח קשות מאוד. אני לא אומר שהלקוח תמיד צודק. זה לא נכון. אבל התעלמות ממנו, אסורה. כשאני שומע שעורכי דין נוהגים כך, לי באופן אישי קשה עם זה. זו גם הסיבה שמצאתי לנכון לפרסם בגלובס את 'המדריך לעורכי דין העוסקים בתחום פשיטת רגל'".

מהו ה״אני מאמין שלך״?

״הלקוח הוא קודם כול בן אדם – וכך אני ניגש לטפל בו. כשאדם מגיע כדי לקבל סיוע ממשרדי, הוא יקבל סיוע ויהי מה! עיקרון זה עומד כנר לרגליי. לא חשוב מה הן אפשרויותיו. צוות משרדי ואני נעזור לו ככל יכולתנו, באמצעות התאמת תנאי התשלום ופריסתו לאורך זמן, כדי שיוכל לקבל את ההגנות להן הוא זכאי מכוח החוק, לסיים עם חובותיו ולצאת לדרך חדשה״.

אם לא היית עורך דין, במה היית בוחר לעבוד?

״אני חושב שהייתי הולך לתחום הטיפול, הקאוצ'ינג, ומייעץ הן ליחידים והן לחברות בהקמה או לחברות שנקלעו לקשיים. עברתי קורסים רבים, במגוון תחומים שונים, שהקנו לי אוריינטציה עסקית טובה מאוד. היא החלה עוד לפני לימודיי כמנטור עסקי, אבל בהחלט התחדדה לאחר מכן. לאחר שהוסמכתי לשמש כמגשר מטעם לשכת עורכי הדין לפני כארבע שנים, לצד הכשרתי כמנטור עסקי, אני סמוך ובטוח שאוכל להוביל את אותם אנשים לפריצות דרך משמעותיות בחייהם. אני נהנה מאוד לשלב את הידע שרכשתי, במהלך הטיפול המשפטי שאני מעניק ללקוחותיי, ואני שמח לראות את התועלת שצומחת להם מכך. אני גאה לומר שמעל מחצית מלקוחות המשרד הגיעו אלינו לאחר שקיבלו המלצה, 'מפה לאוזן'. זו, לדעתי, העדות והכרת התודה הכי אמתית שאני יכול לקבל מלקוחותיי״.

עו"ד אורי גילת עו"ד אורי גילת עו"ד אורי גילת

 

מהו הטיפ שלך לעורכי הדין שעושים את צעדיהם הראשונים?

״בחרו תחום משפטי אחד או שניים והתמקצעו בו, היו מומחים בתחום זה. עצה נוספת חשובה לא פחות היא לבחור תחום משפטי שמתיישב עם הערכים והעקרונות שלכם ומשרת את מה שאתם מאמינים בו. מקצוע עריכת הדין תובעני מאוד, ולכן אני ממליץ לבחור בתחום שיעניין אתכם. זכרו, מה שחשוב באמת הוא לעשות את מה שאתם אוהבים ולהרגיש שאתם עושים משהו בעל ערך אמיתי. חשוב שתתחברו לערכו של השירות אותו אתם מעניקים ללקוח – אתם משיבים את השקט לחייו, אתם מעניקים לו את חייו בחזרה – כך תוכלו לסייע לו באופן מדויק יותר ותחושה מעצימה זו תלווה אתכם ואותם לאורך כל הדרך״.

לפרטים נוספים לחצו כאן
*
*
* שדה חובה
שלחו
תודה,
הפרטים נשלחו והתקבלו במערכת
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות