אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל AIG, פיטר הנקוק, פורש בשל הפסדי ענקית הביטוח צילום: אימג'בנק, Gettyimages

מנכ"ל AIG, פיטר הנקוק, פורש בשל הפסדי ענקית הביטוח

החברה ספגה הפסדים בארבעה מתוך שישה הרבעונים האחרונים. בהודעת שפרסם כתב הנקוק כי "ללא תמיכה מלאה מצד בעלי המניות להמשך כהונתי, תקופת אי ודאות ממושכת עלולה לפגוע בחברה ובמבוטחים"

09.03.2017, 16:36 | שירות כלכליסט

מנכ"ל AIG, פיטר הנקוק, הודיע כי יפרוש מתפקידו לאחר שחברת הביטוח ספגה הפסדים בארבעה מתוך שישה הרבעונים האחרונים ומתמודדת עם לחצים מצד משקיעים ובכללם קארל אייקן וג'ון פולסון. דירקטוריון החברה הודיע כי הנקוק ישאר בתפקידו עד שיימצא לו מחליף.

קראו עוד בכלכליסט

AIG נפגעה מתביעות גבוהות מהצפוי על פוליסות שנמכרו לפני שנים והפסדים נגרמו לה בשל השקעות עתירות סיכון.

פיטר הנקוק, המנכ"ל הפורש של AIG, צילום: אימג פיטר הנקוק, המנכ"ל הפורש של AIG | צילום: אימג'בנק, Gettyimages פיטר הנקוק, המנכ"ל הפורש של AIG, צילום: אימג

בהודעתו כתב הנקוק (58) כי "ללא תמיכה מלאה מצד בעלי המניות להמשך כהונתי, תקופת אי ודאות ממושכת עלולה לערער את ההתקדמות שעשינו ולהזיק לאינטרסים שלנו אצל המבוטחים, העובדים, הרגולטורים, בעלי האג"ח ובעלי המניות שלנו".

מניותיה של AIG עלו ב-2.2% ל-64.85 דולר למניה בבוקר המסחר בניו יורק. המניה רשמה ירידה של 2.9% מתחילת השנה בהשוואה לראלי של 5.6% במדד S&P 500 בתקופה זו.

המנכ"ל הבא של החברה יהיה השביעי במספר מאז 2005. מורכבות פעילותה של החברה הקשתה על מנכ"ל אחד אחרי השני, בעודם נאבקים לנהל את חברת הביטוח הגלובלית שנבנתה על ידי עשורים של רכישות בידי המנכ"ל בעבר מוריס גרינברג, אולם לאחר מכן התכווצה שוב באמצעות עשרות מכירות של נכסים לאחר שהחברה כמעט קרסה במשבר הפיננסי הגלובלי.

יו"ר החברה דאג סטילנד, אמר כי "הנקוק התמודד עם הבעיות הסבוכות ביותר של החברה, כולל התשלום של התחייבויות החברה למשרד האוצר האמריקאי, והוא מותיר את AIG חברה חזקה, ממוקדת ורווחית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות