אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עכשיו זה רשמי: אלי גליקמן יתמנה לתפקיד מנכ"ל ונשיא צים צילום: עמית שעל

עכשיו זה רשמי: אלי גליקמן יתמנה לתפקיד מנכ"ל ונשיא צים

לצד מינויו של גליקמן לתפקיד, החברה של עידן עופר הודיעה על עזיבתו של גיא אלדר, שכיהן כסמנכ"ל הכספים של החברה בארבע וחצי השנים האחרונות

09.03.2017, 19:13 | ניר טל

עכשיו זה רשמי: אלי גליקמן יתמנה לתפקיד מנכ"ל ונשיא צים, כך על פי דיווח של החברה הערב (ה') לבורסה. גליקמן, שהיה המועמד העדיף על הדירקטוריון כפי שפורסם ב"כלכליסט" ייכנס לתפקידו באופן רשמי בתחילת חודש יולי. גליקמן יחליף את רפי דניאלי שכיהן בתפקיד במשך 8 השנים האחרונות.

קראו עוד בכלכליסט

לצד מינויו של גליקמן לתפקיד, החברה הודיעה על עזיבתו של גיא אלדר, שכיהן כסמנכ"ל הכספים של החברה בארבע וחצי השנים האחרונות. אלדר נכנס לתפקידו בסוף 2012 לאחר שכיהן כמנכ"ל דניה סיבוס ובמהלך תקופתו הגיעה צים להסדר החוב בשנת 2014. בהודעת החברה ציינו כי אלדר ביקש לעזוב מסיבות אישיות וכי נכון לעכשיו לא מונה לו מחליף.

גליקמן (55) כיהן בין השנים 2011-2015 כמנכ"ל חברת החשמל. לפני כן כיהן כמשנה למנכ"ל פרטנר. בימים אלו הוא ניצב בפני קנס מנהלי של רשות ההגבלים על סך 180 אלף שקל בשל ניצול לכאורה של כוח ההמונופוליסטי בתקופתו כמנכ"ל מול לקוחות שעזבו אותה לטובת תחנות כוח פרטיות.

חברת הספנות צים, שנמצאת בשליטתה של קנון הולדינגס (32%) של עידן עופר, סיכמה בשבוע שעבר את שנת 2016 כאשר היא רושמת רווח נקי של 4.6 מיליון דולר ברבעון האחרון הודות למהלכי התייעלות וקיטון בהוצאות המימון. ברקע, משבר בענף ההובלה הימית בשנים האחרונות, שהוביל לירידה שנתית ממוצעת של 20% בתעריפי ההובלה. בשנת 2016 רשמה החברה הפסד של 163 מיליון דולר.

אלי גליקמן, צילום: עמית שעל אלי גליקמן | צילום: עמית שעל אלי גליקמן, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות